Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondanál, miért ne legyen...

Mit mondanál, miért ne legyen valaki öngyilkos?

Figyelt kérdés
Számomra ez egy olyan dolog, amire nem tudom mit mondjak. Úgy érzem, az összes ilyen dolog, amit mondani szoktak az sablonos és értelmetlen. Szóval lövésem sincs, ilyenre mit mondjak. Ti mit válaszolnátok valakinek, aki ezt mondja?

2021. jan. 21. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel jelenleg ilyen gondolataim vannak így nem tudnék mit mondani erre. De várom, hátha ír valaki valami hasznosat, ami nem pszichológushoz járás (erre nincs pénzem, a TB pedig sajnos nagyon gyenge minőségű), vallás vagy valami sablonos hobbiajánlat.



De persze öngyilkos sosem leszek, mert tudom, hogy azzal nem lenne jobb semmi. Egyszerűen csak boldog szeretnék lenni végre. De nem hiszem, hogy leszek még az valaha is, maximum ideig-óráig. És ez az őrületbe kerget.


Bocsánat a rinyálásért.

2021. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Mert az élet rohadtul a te döntésed, ahogy az is, hogy mit tudsz kihozni belőle.

Szociális fóbiában szenvedtem 9 évig, tönrement az életem.

Minden nap azon gondolkoztam, ugorjak-e autó elé vagy sem.

Aztán meguntam és úgy döntöttem, változtatni akarok.

Nem voltak csodák, amik idáig vezettek volna, ezután sem voltak.

Kerestem egy pszichológust, aki vérrel és verítékkel próbált kikezelni, bár néha még rosszabbul éreztem magam.

Évek múlva megerősödtem annyira lélekben, hogy elmehessek dolgozni.

Az embereket még mindig gány lényeknek tartom, de már meg bírok lenni közöttük.

Mostanra lett egy barátnőm(amiről sosem hittem, hogy bekövetkezik) és felvettek egyetemre.

Ez nem sikertörténet, még mindig megszivathat az élet.

Nincsenek csodák, nem is hiszek bennük.

De jelenleg boldog vagyok és idáig csupán az az egyszerű dolog vezetett el, hogy változtatni akartam.

Erre más is képes, ha elszánja magát.

Szóval a ti életetek a ti döntésetek és nem álltatok senkit azzal, hogy minden jó lesz egyszer.

De van lehetőségetek arra, hogy változtassatok.

2021. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

2.


Ez attól is függ, mennyi idős voltál akkor. Van amikor már túl késő. Én ezt érzem.


De akkor te megtaláltad a boldogságot - szép és kitartó munka, gratuláció jár érte.


Legalább nem rág már belülről ez.

2021. jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki tényleg meg akar halni az meg is fog, nem mindig elég egy ölelés, de néha segíthet. Nincs értelme élni de meghalni ennyi se. Meg a halál olyan végleges, úgyis eljön, türelmes vagyok.
2021. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!