Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy kevesebb legyen az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Öngyilkos lett egy ismerősöm rokona, egy nagyon helyes, huszonéves férfiról van szó, nem ismertem személyesen, de így is nagyon megrázott... Az okokról semmit nem tudok. A mentális betegség

2018. szept. 7. 18:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, véletlenül elküldte hamarabb. Szóval a mentális betegségeimből kifolyólag (melyeket kezeltetek) sajnos én is tudom, hogy van az az állapot, amikor az ember már erre is képes... Meg lehet menteni az ilyen embereket? Hogyan? Egy ölelés, odafigyelés, meghallgatás segíthet? Vagy aki öngyilkos akar lenni, az az is lesz?

Annyira szomorú...

2018. szept. 7. 18:44
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Összetett ügy , a lelki alkat sok trauma váratlan események lesokkolása elzárkózás esetleg kábszer pia kemény élethelyzet baleset miatti bajok vagy vétlen ölés stb is okozhatja .
2018. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felvilágosító tréningeket kellene tartani akár már az általános iskolában is, ahol olyan - ma már boldog és kiegyensúlyozott - emberek mesélnék el a saját történetüket, akik már megpróbáltak véget vetni ez életüknek, de túlélték, vagy megmentették őket. A legtöbb öngyilkos pillantnyi, átmeneti reménytelenség miatt fordul maga ellen, mert a beszűkült tudatállapota miatt azt hiszi, hogy a helyzete sosem fog megváltozni. Pedig van, hogy már napokkal később is jobb passzba kerül és eszébe sem jut megölni magát.
2018. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a felvilágosító tréning jó ötlet. Kell valamit tenni, ha nem akarunk még több ilyen borzasztó tragédiát.
2018. szept. 7. 21:25
 5/10 anonim ***** válasza:

A felvilágosító tréning ötlete nekem is tetszik.

Szerintem az is jó lenne, ha az iskolákban és a különböző munkahelyeken is nagyobb hangsúlyt fektetnének az emberek mentális állapotára, nem terhelnék túl őket, ilyesmik..

De alapvetően már az is hatalmas segítség lehet, ha egyszerűen csak figyelünk egymásra a hétköznapokban. Pl. ha látod, hogy valaki lelkileg nincs rendben, felajánlod neki a segítségedet/társaságodat, vagy csak simán megöleled, és biztosítod róla, hogy hozzád bátran fordulhat, ha úgy érzi, hogy szüksége van valakire.

Az ilyen apróságok életmentőek tudnak lenni, a saját bőrömön tapasztaltam.

2018. szept. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az is segítene hogyha a mentális betrgségeket is elkezdenénk normálisan kezelni. Ahogy egy tüdőgyulladással sem rohangálsz végkimerülédig, hanem elmész orvoshoz, gyógszerért stb úgy az is jó lenna ha a mentális betegségeket sem szégyenként, vagy simán rossz kedvként kezelni hanem úgy mint egy betegséget amit megfelelően kell kezelni. Nagyon sokan még komoly bajjal sem mennek el még pszichológushoz sem, pedig (szerintem legalábbis) ezzél dok ilyen eset megelőzhető lenne.
2018. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bevezetni az alapjövedelmet..
2018. szept. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es fején találta a szöget. Azért nem megyünk pszichológushoz, mert amelyik minőségi ellátást ad, az fizetős. A gyógyszerek egyre drágábbak. Sokszor meg kell várnoma fizut, hogy ki tudjam váltani.Ismerek olyant is, hogy az embernek nincs pénze beutazni a szakrendelésre. Az a kedvezmény már megszűnt, hogy TB alapon ingyenes jegyet kapj. Egyre több embernek nincs más választása, csak az, hogy tehetetlenül várja a sorsa beteljesedését.
2018. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Mit lehetne tenni?" Ahoz, hogy én ne akarjak öngyilkos lenni, ahoz alapvető dolgok változása kéne, ami a mai világba lehetetlen. ha utcára mész, látod ezt a sok páwa mbeképzelt majdom gyereket és a sok ribit? Na, ezzel kb meg is érted mi a probléma. Sokan így születnek, egyéb családi okok miatt/emberek miatt lesznek ilyenek mint én is, de szerintem nem csak az emberek változására van szükség, mert ha már ilyen vagyok és még személyesen nem is ismerek senkit, akkor ha akarna is, ki segítene? Erről ennyit, aki öngyilkos akar lenni, annak nem azzal rontjátok el az életét ha hagyjátok hogy megölje magát, hanem pont ez ellenkezőjével. Ez az én véleményem.
2018. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
-Mielőtt a helyesírásommal jönne valaki, új billentyűzet... Van ilyen ;)
2018. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!