Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan juthat el odáig egy...

Hogyan juthat el odáig egy többgyerekes anya, hogy öngyilkos legyen? Elsősorban kiskorú gyerekekre gondolok. Lehetséges hogy vki annyira nem viseli le az életet, hogy már ők sem tartják benne a lelket?

Figyelt kérdés
Több ilyet hallottam mostanában... Pl egy külföldi háromgyerekes anyuka. Sikeres rádiós műsorvezető volt amúgy... De a környezetemben is van ilyen ismerős aki 4 évesen találta meg anyukáját, felakasztotta magát :-(... Nem elítélni akarom őket, nem ez acélom itt, sőt, inkább nagyon sajnálom őket, mert át tudom élni az elkeseredésüket, viszont bennem olyan erősen tartja a lelket e két gyerkőcöm, hogy egyelőre eszembe sem jut ilyesmi. De elkondolkodtam, hogy ha ők nem lennének, élnék-e vajon még? Szerintem nem. De vajon meddig tarthatnak vissza? Ha nem is az öngyilkosságtól, akkor a teljes összeomlástól? Igazából nem szoktam arra gondolni hogy meghaljak, inkább attól tartok hogy egyszer kihagy az agyam, mikor kiborít valami. Pszichiáterhez nem akarok menni, úgy tudom mindenképpen gyógyszeres terápiát erőltetnek, isten ments attól. Magánorvosra , pszichológusra nincs pénzem, pénzünk.. Ugye bárki képes lehet rá hogy a gyerekei iránt érzett szeretet, felelősség miatt tartsa magát? Férjem rendes ember, de nem érti az ilyen lelki dolgokat :-(
2019. jan. 15. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan pszichózisok, amikor az ember még magáról sem tud, nemhogy a környezetéről, ilyenkor KÉPTELEN racionálisan gondolkodni. Illetve van olyan súlyos depresszió, amikor szintén nem azt latolgatja, hogy mi lesz a gyerekeivel.
2019. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

AMÍG valaki KÉPES mérlegelni, hogy mi lesz MÁSOKKAL, ha ö öngyilkos lesz, az még nincs igazán elkeseredve. Viszont van egy pont, amikor már odajut az illetö, hogy MINDENKINEK jobb nélküle, és ezért jobb megoldás, ha meghal, mintha továbbra is teher másokra nézve.

(A nagy betüket nem kiabálásként írom, hanem kiemelésként, csak más módon nincs rá lehetöség, sem vastag, sem dölt betüket nem lehet itt írni)

2019. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyen csak nagyon súlyos mentális betegségnél fordulhat elő.
2019. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Az alapján, amit írtok, én egyelőre messze vagyok ettől. A pszichózistól, súlyos depressziótól azért még félek, a nagymamám és a nagybátyám is öngyilkos lett. (Jut eszembe, anyám is csak 5 éves volt ekkor és félárván maradt:-( ) És mindkét szülőm járt már pszichiátrián... Gondolom esélyes az öröklődés is :-(
2019. jan. 15. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Magadból indulsz ki.

Nem minden nő kötődik a gyerekeihez, ez az igazság.

2019. jan. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!