Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan enyhítsem a stresszt?

Hogyan enyhítsem a stresszt?

Figyelt kérdés
Nagyon szorul már lassan fél éve a torkom és légszomjamis volt.Voltunk fül-orr gégészeten,és azt is megnézték hogy nincs e pajzsmirigy túlműködésem.Kiderült,hogy a ideg alapon van.A torkom tikkel vagy nemtudom mitcsinál,olyan mintha nyelném a semmit nagyon gyorsan.Vitaminokat kaptam és egy pszihologus telefonszámot.Egy éve váltak el a szüleim és valószínű most jön ki rajtam az akkori stressz ,mert nincs min idegeskedje,a váláson is már rég túl tettem magam.Tehát nem stresszelek se a váláson se semmin.Mióta szedem az idegrendszer erősítő vitaminokat a légszomjam elmúlt,kapok rendesen levegőt.Édesapámmal megeggyeztünk,hogy beszedek ,,kurát”belőle és ha nem múlik el akkor felkeressük a pszihológust.Az első kurát mindjárt beszedtem és a torkom még mindig szorul és ugyanugy ,,tikkelek”.Mit tegyek?Nem szeretnék elmenni pszihológushoz.Meditálni is szoktam amugy.Szerintem nemfog elmúlni a torok szorulás,mert egyre gyakrabban van.Lehet,hogy az a baj hogy görcsösen próbálok mindent csinálni hogy elmúljon és ezen agyalok egész nap?Valakinek valami otlete?

2021. jan. 21. 00:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy tényleg egy tikk amit csinálok?
2021. jan. 21. 00:27
 2/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Le kell az Elmédet foglalni, màs dolgokkal igy el fogod felejteni a bajodat! Javaslom fogjàl bele a rendszeres sportolàsba! A sport segit, és az egészséged javàra is fog vàllni! Pl; futàs, kerékpàrozàs, ugràlòkötelezés, talajtorna, jògàzàs, sulyzòzàs. Esténként Citromfû teàt ihatnàl, enyhén nyugtatò hatàsa van. Minden jòt!
2021. jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonlo: gombocerzes a torokban, osszeszorult torok, es emiatt hanyingerem volt. Nem mertem enni. Sportolas kozben legtobbszor elmult. Keveset ettem, mikozben sokat sportoltam, igy sokat fogytam. A tunetek utazas kozben is megvoltak, enyhe panikrohamaim voltak repulout elott.

En is elmentem dokihoz, megneztuk: a stressz okozza. Kb 2 evig szenvedtem ettol, a mindennapjaim resze lett. Rengeteg valerianat beszedtem (meg Angliaban lehetett jo termeszetes nyugtatot kapni,mikor kint voltam, harom dobozzal is vettem...). Aztan egyreszt kileptem egy mergezo munkakapcsolatbol (ami addig fel sem tunt), masreszt meg elkezdtem pszichologushoz jarni. Es ezek megoldottak a problemat, megszuntek a tunetek :)

A citromfu teat en is tudom javasolni. Az esetemben a pszichologus is segitett feldolgozni sok mindent. Miert nem szeretnel menni hozza? Lehet, hogy mar nehany alkalom utan sokat enyhulnenek a tunetek.

Mielobbi jobbulast!

2021. jan. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És miért nem szeretnél elmenni pszichológushoz? Nem vagy elég bátor? Mert ez olyan, mintha csukott szemmel tapogatóznál az utcán és azt kérdezgetnéd, hogy mi lenne a megoldás arra, hogy láss anélkül, hogy kinyitnád a szemed.

A pszichológus egy abszolút működő megoldás. Persze kell hozzá merészség, változni akarás, kitartás és lehet hogy azt érzed, hogy ezek hiányoznak belőled. Pszichológushoz nem a beteg emberek mennek, hanem akik vannak azon az önreflexiós szinten, hogy felismerik azt, hogy valami lehetne jobb is az életükben és nem túl nagyképűek ahhoz, hogy segítséget fogadjanak el.

2021. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért nem szeretnék elmenni,mert ahol lakok az egy kis város és mindenki tud mindent és mindenki mindenbe beleszól és rosszat akar a másiknak.Ide járok gimibe is és biztos baszogatnának(már elnézést hogy így fogalmazok)érte.És az elkerülhetetlen hogy ne derüljön ki,mert az itt lévő pszihológus egy háziorvossal egy épületben dolgozik és bárki meglátbá hogy bemegyek már tudná mindenki és elkönyvelnébek kettyósnak.Mindig leszarom mindenki véleményét,sose érdekelt mások mit gondolnak de azért ebbe örülnék ha senki nem szólna bele mert ez magánügy.
2021. jan. 21. 17:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Az, hogy jarok pszichologushoz, eletem legjobb dontese volt. Borzaszto sokat segit, sok mindent megertek. Nagyon megerositett.

Emiatt azt javasolnam, hogy probald ki. A te eletedrol van szo, nem azokerol, akik betegnek gondolnak.

Sok sikert!

2021. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan terapeutát is találni mostanában - igaz, nem ingyen - aki online is vállal.
2021. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!