Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondják gép függő vagyok,...

Azt mondják gép függő vagyok, ez annak számítana?

Figyelt kérdés

Azt mondják leginkább itthon, hogy számítógép/telefon függő vagyok. Tény, hogy sokat gépezek egy napon, főleg, hogy most itthon kell maradni. Igen, játszok sokat, de dolgozok is rajta, sokszor leginkább amiatt nem állok fel órákig és kb. 14 órát vagyok gép előtt, persze vannak szünetek és nem csak ebből állok ki. A 14 órához hozzátesz a digitális oktatás is egy kicsit.

Azért nem gondolnám függőnek magam, mert a függőknek elvonási tünetük van, én meg hiába nem gépezek akár 1 hétig, nincs elvonási tünetem. Akár egy hónapot is kibírnék, szerintem többet is. Csak úgy akarnak engem beállítani, hogy függő vagyok. Azt még el is fogadom, ha azt mondanák, hogy sokat gépezek, mert ezt elismerem, de nem kezdek el vergődni, hogyha megyünk valahova, vagy le kell tennem a telefont.

Én nem gondolom magamat függőnek, nem érzem a hiányát és elég türelmes ember vagyok.



2021. jan. 21. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy élőben hamar ismerkedek, nem vagyok agresszív, szoktam találkozni pár barátommal. Facebookon most az átlagosan töltött időm is 0 perc, persze ez nem azt jelenti, hogy más platformokat nem használok, de azokat is elenyészően. Ja és élőben jobban szeretek megismerni másokat.
2021. jan. 21. 11:35
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
És tényleg volt olyan mostanában, hogy nem gépeztél egy hétig abszolút semmit?
2021. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
Nem.
2021. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Pedig ez azért függőség. A cigisek is azt mondják, hogy ők aztán bármikor abba tudják hagyni - a következőig.
2021. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Napi 14 óra? Akkor lényegében csak akkor nem gépezel, mikor alszol, fürdesz és eszel. Tényleg kibírod egy hétig gép nélkül? Mikor volt utoljára, hogy nem gépeztél egy hétig?
2021. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2021. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kettes

Mostanában nem. Meg persze, ha lenne koli, akkor 5 napot nem gépeznék hetente, maximum olyan órákon, amikhez kell.

2021. jan. 21. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!