Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió hatása lenne,...

A depresszió hatása lenne, hogy kezdek megbolondulni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy depresszióban szenvedek már 2 éve, bár orvosnál még nem voltam, de nem létezik, hogy csak rossz napjaim lennének egyhuzamban. Sőt az állapotom nem hogy javulna, egyre csak romlik.

Régen nagyon jó agyam volt, mindent egyből megértettem és felfogtam, de mostanában úgy viselkedek, mintha nem lenne agyam. Minden elfelejtek, ha valamit nem tudok megoldani egy bizonyos időn belül, akkor kiakadok és addig sírok, ameddig le nem higgadok. Sokszor furcsa dolgokat csinálok (pld: beraktam a szalvétát a hűtőbe és le se esett, hogy mit csináltam, csak akkor amikor újra kinyitottam; volt olyan is amikor elterveztem, hogy kimegyek a konyhába inni, folyamatosan észben tartottam, hogy hova akarok menni és mit akarok csinálni, de mégis a mosdóban kötöttem ki, és csak percekkel később esett le, hogy nem oda szándékoztam bemenni). Olyan mintha a testem itt lenne, de az agyam nem.

Szavakat és kifejezéseket felejtek el, néha összefüggéstelenül beszélek és sokszor még beszélni sem tudok normálisan. Van, amikor olvasok egy szöveget, és teljesen mást olvasok, mint ami oda van írva. Olyan dolgokat mondok, amiket nem is akarok kimondani, amiknek nincs is köze az adott témához. Néha a családom se érti, hogy miről beszélek.

Próbálom kerülni az embereket, még a családomat is, mert borzalmasan érzem magam közöttük. Amióta átállt az iskola digitális oktatásra, nem is voltam sehol az udvart leszámítva. Néha rohamok törnek rám, csak sírok és tervezem az öngyilkosságot, de amikor kitisztul a fejem megbánom, hogy ilyeneken gondolkodtam. Nem tudom, hogy mi történik velem, de félek attól, hogy megbolondulok.

18L


2021. jan. 22. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha tisztában vagy vele, miért nem mentél még orvoshoz???
2021. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok orvoshoz menni, nem akarok senkinek se beszélni a problémáimról. Se a családom, se a barátaim nem tudják.
2021. jan. 22. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Aha. Akkor miért írod ki ide a problémáidat? Ha jól elvagy a saját dagonyádban.....


Egyszerűen érthetetlen, hogy szenvedsz tőle, és nem használod ki a rendelkezésre álló lehetőségeket. Kapsz gyógyszert, pszichoterápiát - és nem kell tovább szenvedned.

2021. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elég gáz családod lehet, ha két éve ezt nem veszik észre rajtad... :((((((
2021. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész, segítséget kérsz, azt senki sem tudja meg. Ha te el nem mondod ennek tényét.

Nem lehet, hogy alvászavarod van és fáradt vagy mindig? Kiváltó ok ez is lehet.

2021. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem biztosan van köze hozzá. Ha változtatni szeretnél a dolgon, akkor keresned kellene egy pszichoterapeutát, amkiől másoknak nem kell tudnia.
2021. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Az elmondottak alapján szerintem nem vagy depressziós. Elkeseredett, szétszórt, meggyötört, életbe belefáradt lehetsz. Azért ne légy öngyilkos, mert te magad is írtad, hogy amikor képes vagy racionálisan gondolkodni (az érzelmeid kizárásával), akkor sose lennél képes József Attila, vagy Teleki Pál példáját követni. És itt a lényeg: ha bolond lennél (a szó rossz értelmében), akkor nem lennél képes racionálisan, tárgyilagosan és világosan gondolkodni. Képes vagy rá, és ezt te magad is tudod. Az érzelmeidet kiadod, és nem fojtod magadba, én is így teszek különben. De például a testvérem a fordítottját teszi. Ettől te nem leszel rossz ember, mert képes vagy elérni az érzelmi határaidat. Főleg amikor egymagadban vagy. Én azt tudom neked javasolni, hogy próbálj adni magadnak 1 hetet, amikor csak és kizárólag meditálással töltöd a szabadidőd. Ez alatt nem azt értem, hogy ülj 12 órán át török ülésben, hanem azt, hogy gondold végig, mik értek téged, amiért ennyire melankolikussá váltál. Lehet, hogy csak 1 valakire lenne szükséged, aki visszarángat az életbe, majd képes lelkesedést és életkedvet plántálni beléd. De mindenek előtt magadon kell, hogy segíts. Nem sokat, csak annyit kell tenned, hogy rendszerezed a gondolataidat: miért jutottál erre az állapotra? ; mik értek téged? ; mire, vagy kire lenne szükséged? - ilyesmikre gondolok. El fog jönni az az idő, amikor visszamehetsz az emberek közé, és akkor a legjobb formád kell, hogy hozd nekik. Fejleszd magad fizikailag, mentálisan és tedd fel magadnak a fenti kérdéseket (és azok társait). Van időd, hiszen otthon vagy, csak elhatározás kérdése.


20/F

2021. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió csinál ilyesmit, de nem kell kétségbeesni. És szenvedni se kéne még évekig, ugyanis terápiával és jól eltalált gyógyszerrel ( amit később el lehet hagyni) 1-2 hónap alatt jobban lehetsz. Addig egyél- igyál rendesen, menj el sétálni minden nap, és csinálj vmi mást is, mint amiket eddig. Ja, és persze menj el orvoshoz. A szó hagyományos értelmében nem fogsz megbolondulni, de a kezeletlen depressziótól azért rendesen be lehet fordulni.
2021. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Áááá , szedjél ginkgo bilobát elsősorban (napi egy szem), magnéziumot B-vitaminnal + több testmozgásra lenne szükséged.
2021. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszereken élni, még akkor sem szedek be gyógyszert, ha nagyon rosszul vagyok.
2021. jan. 22. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!