Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni, mikor...

Miért nem tudok aludni, mikor minden rendben van?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta nagyon rosszul alszom, van hogy teljesen kimaradnak éjszakák, van, hogy csak hajnali 4-5 fele alszom el, de olyan is akad, hogy időben elalszom, de 2-3 órára rá felriadok és nem tudok visszaaludni. Sokszor túlpörög az agyam és mindenféle dolgokra gondolok (amik akár teljesen közömbös vagy pozitív dolgok, tehát nem stresszelem magam), de van hogy ez sem áll fent. Nem zavarta meg semmi a bioritmusomat és nem is kellene feszengésnek lenni az oknak, mivel az életem ősz óta minden eddiginél rendesebb kerékvágásban halad magánélet és meló szempontjából is.

Próbáltam mindenféle dolgot amit neten ajánlanak, relaxáció, rengeteg mozgás (volt hogy egésznapos kemény túra után nem aludtam egész este...), teák, alvás előtt órákkal semmi elektronika, stb, de semmi nem használt.

Valószínűleg lassan elmegyek pszichológushoz ezzel, csak érdekel vajon van-e itt valakinek olyan tippje, amit eddig még nem láthattam minden alvásproblémás oldalon, vagy ötlete, mi lehet az oka ennek a problémámnak.



2021. jan. 23. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet valamit elfelejtettél és a tudatalattid így jelez.

Mondjuk ez egy nagyon dilis magyarázat, tudom, de látom, hogy már régóta nem válaszoltak a kérdésedre!

2021. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 0-16 éves koromig krónikusan rosszul aludtam. Ez igazából akkor változott meg amikor elmentem pszichoterápiára és meglepően sok lelki terhet meg traumát dolgoztunk fel.

Azóta is 6-7 órát alszom csak és nagyon könnyen felébredek, de ez nekem elég. Előtte meg hát... 2-4, jó esetben amikor nem ébredtem fel egyszer se rémálom miatt.

2021. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanulj meg relaxálni, megoldja az alvás/stressz problémát

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo&t=4s

2021. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy nagyon jó indiai meditációs zene:

[link]

2021. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonon a valaszokat! Nagyon sokfajta relaxaciot probaltam sokszor, mivel mast en sem talalok en is valami elfojtott traumat sejtek, bar nekem nagyon ritkan vannak remalmaim, sosem alom miatt ebredek fel ha hamar felkelek. Pedig a legtobb almomra emlekszem is es azok altalaban jok vagy hulyesegek.

Majd egy pszichologussal talan akkor kideritem a dolog miertjet, el is kezdek kutakodni egy jo utan.

2021. jan. 24. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!