Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolat vagy paranoia?

Kényszergondolat vagy paranoia?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy 10 hónap agresszív kényszergondolatok után paranoiás lettem? 10 hónap alatt is voltak félelmem hogy pl.:skizofren vagyok vagy leszek, aztán sikerült elcsendesiteni a dolgot, már ott tartottam hogy napi 1-2gondolatom volt csak. Aztán 2hete volt egy fura gondolatom, rakerestem a paranoiára, és azóta az agresszív gondolatokat felvaltottak a paranoid gondolatok (uldozeses, iranyitasos, megfigyeléses, kB az összes tünet amit olvastam) bitang erős szorongással. Tisztában vagyok a gondolatok irracionalitásával, de kB mindenre ráhúzok valami paranoid gondolatot. Létezik paranoid kényszergondolat? Sehol nem találok ilyet..

Vagy csak a szorongás műveli ezt??



2021. jan. 27. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább hipochondria.
2021. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam már.
2021. jan. 27. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az internet veszélye, ihletet ad a mentális betegségeknek is, ha túl sokáig mélyedsz a tanulmányozásukba.

Egyébként a kényszergondolat és a paranoia nem zárja ki egymást. Mitől alakultak ki nálad ezek? Mi lehetett a kiváltó ok?

2021. febr. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem zárja ki egymást, de ha paranoia lenne, akkor hinnék ezeknek a gondolatoknak nem?
2021. febr. 3. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen problémában tényleg csak szakember fog tudni segíteni neked.


Itt egy hasonló kérdés, és így látatlanban még az orvos sem tud választ adni vizsgálat nélkül:

[link]

2021. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!