Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia tapasztalatok...

Pszichoterápia tapasztalatok érdekelnének. Aki volt már ilyenen segített neki helyretenni az életét? Megoldást jelentett számára?

Figyelt kérdés
Aki azt szeretné írni hogy nem ebben hanem magamban keressem a megoldást és tegyek rendet a fejemben kérem ne tegye. Tisztában vagyok vele hogy ez a menete de nem tudom egyedül megtalálni az utat hozzá és segítség nélkül képtelen vagyok megoldani a gondjaim ezt sokadik próbálkozás után kellett hogy belássam nem szégyellem. Gyerekkoromban rengeteg súlyos traumán kellett átesnem amiben a gyilkossági kísérlettől kezdve az abuzálásig minden megtörtént velem. Leromboltak teljesen. Önbizalom, önértékelés és minden ami egy egészséges embernek kell nincsen. Kínkeservesen vegetálok és szenvedek. 30-on túl nem volt még soha senkim az életben. Egy romhalmaz az életem. Pszichológushoz jártam már de nem segített igazából. Most a pszichoterápiában látnám a lehetőséget. Aki szintén egy gyötrelmes múltat tud maga mögött és próbálta ezt a terápiát elmondaná milyen volt és hogy segítette kilábalni a gödörből? Van ezzel esély újrakezdeni az életem?
2021. jan. 29. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített, pedig nem jártam sokáig. Igazából csak az kellett, hogy egy vadidegen megmondja, hogy ő hogy lát engem, és ez rádöbbentett az elakadásaimra. Volt, h hangosan felkiáltottam: ne már! Tényleg ilyen vagyok?! Bz+!! Továbbá néhány film is segített, okosan, odafigyelve felismertem, hogy mitől szenved a szereplő, párhuzamot vontam a saját dogaimmal, és figyeltem, hogy ő hogyan oldja meg (jellemfejlődés). Lényegében megmutatta, hogy kb min kéne változtatnom. Nyilván nem Transformers stílusú filmeket kell nézni. Bizonyos drámák uncsinak tűnnek elsőre, de nem mulatozás-röhögés miatt néztem.

Walter Mitty titkos élete pl nagyon tanulságos, nem dráma, és sokat lehet belőle meríteni.

Még annyi, hogy nem újrakezdeni kell az életet (tudom, h így mondják), hanem másképpen folytatni. Nagyon mélyen most nem megyek bele, de minden emberben vannak gondolkodás-cselekvés sablonok= ugyanarra a szituációra pont ugyanúgy fog reagálni. Pl ha 30 évig bosszankodott az eső miatt, akkor ezután is bosszankodni fog. Na ez a kulcs, h ezeket kell megváltoztatni. nem könnyű, és eleinte komoly erőfeszítésbe kerül, de ha sikerül, akkor automatikusan átalakul az életed. Ja, és persze időbe telik, szóval nem 2 nap. Adj magadnak időt ehhez. Jó munkát!

2021. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is segített, én sem jártam sokáig, de utána dolgozni kell magunkon, hogy a hallottak beépüljenek, hisz a változás egyedül magunkon múlik. Nekem sikerült, de tény talán a korom is közrejátszott. Az ember középkorúként már le tud higgadni és elfogadóbbá tud válni.
2021. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az az egyik legnagyobb lépés, hogy eljutottál odáig, hogy nyitott vagy aktívan részt venni pszichoterápiában, hogy jobban legyél. Tudom, hogy ez egy kicsit elcsépelt kijelentés, de saját tapasztalataim alapján is így van. Sőt, én erre leginkább nem is akkor jöttem rá, mikor először belevágtam a terápiába, hanem mikor közben olyan fájdalmas dolgok kerültek felszínre, amire az első reakcióm az volt, hogy elfordítsam a fejem és elmeneküljek, ahelyett, hogy megpróbáljam újra feldolgozni. Ezért hatalmas szerencsém volt, hogy olyan terapeutát találtam (igaz nem elsőre), aki tudta, hogy miért van az, ha néha lemondom a találkozásokat, de akkor se engedte el teljesen a kezem, meg visszavárt. Egyébként én úgy gondolom, hogy mivel nagyon sok félék vagyunk, nem mindenkinek a pszichoterápia az útja addig, hogy újra megtalálja önmagát és kilábaljon a traumáiból. Ahogy az előző hozzászóló is írta, nekem is sokat segítettek a filmek, könyvek, amelyeknek mélyebb mondanivalója volt, és én ezek mellett még sokat naplózok is, pl. leírom az érzéseimet, gondolataimat. Úgy szoktam ezt magamban mondani, hogy egész nap terápiát folytatok önmagammal, minden apróságban megpróbálom keresni a fejlődés lehetőségét. Terápiából is nagyon sok féle létezik egyébként. Én voltam egy hosszabb távú, bentfekvős fajtán is, ahol voltak csoportok és egyéni alkalmak. Szerintem nem lineáris út vezet a jólétig, nekem folyton hullámzik azóta is, hogy hogy vagyok, de már vannak támpontjaim amikbe kapaszkodhatok, mikor egy mélyebb periódusom van. Ez sokat jelent. Illetve hogy gondolatilag (kognitívan) teljesen máshogy fogom fel, mikor "lecsúszok". Úgy, hogy igen, ismerem, volt már ilyen, utána volt ami segített, hogy felálljak... igen, ez most elképzelhetetlen, pedig így volt, különben már nem lennék itt. A gondolatainknak nagy ereje van :)

Én bátorítalak rá, és kívánom neked, hogy találj megfelelő terapeutát, aki tud segíteni, szerintem nagyon is megérdemled, hogy egy szakértő is melletted álljon a folyamatban!

2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen menj.

Azt hogy megoldást hozott-e, ez így lehet hogy erős kérdés, de nekem mindenképpen jó a terápia. Akkor is ha utána két napig fekszem és gondolkodom. Szerintem ez nem olyan receptként működik mint egy süti, hogy háromszor elmenni és pikpakk kész.

Én másfél éve járok.


És persze, van lehetőséged jobb életet élned. Csak előbb el kell indulnod azon az úton, amit most nézegetsz. :)

2021. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!

Mikor a pszichológushoz mentem annak is úgy fogtam neki hogy nincs tabu. Tehát mindent ami bennem volt felszakítottam és elmondtam szembe néztem vele. Nem volt kellemetlen nem zuhantam össze 100%-ban szembe mertem nézni vele. Nem volt más választásom. Tudtam hogy fájdalom nélkül nincs változás. Ezért nem is engedtem meg magamnak hogy hazudjak mert abban a pillanatban le is álltam volna az egésszel. De sajnos nem volt hasznos. Amit ott csinált a szaki kb egy gyerekjáték volt nem pedig komoly munka. Ezért is akarok komyabban belemenni egy nem szimpla pszichológussal hanem aki komoly változásokra képes rávezetni

2021. jan. 29. 19:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Így gondolom könnyebb lesz neki is dolgozni velem és haladni hogy nincs nálam mellébeszélés és mindennel szembe merek nézni.
2021. jan. 29. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nem biztos hogy másabb lesz ez a szakember.

Az előzővel mi volt a konkrét problémád?

2021. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az hogy ő csak egy sima pszichológus volt és igazából csak hallgatott és bólogatott. 60.000 forintig ment ez mire azt mondtam hogy ez nem segítség
2021. jan. 29. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nem csendben ült egy órán keresztül. Figyelni kell rá, hogy ne falra hányt borsó legyen a 60 ezer.
2021. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát nem sok mindent mondott az sem olyan volt ami lépcsőfok lett volna arra hogy előrébb jussak
2021. jan. 30. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!