Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar vagy kettős...

Bipoláris zavar vagy kettős személyiség?

Figyelt kérdés
Hogyan zárható ki az egyik?
2021. jan. 30. 09:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Reméltem valaki ért ehhez, még ha csak nagyvonalakban is, de tudna nekem adni valami segítséget. Bár gondoltam, hogy lesznek itt " keress szakembert" és " a google a barátod" típusú bölcs hozzászólások.
2021. jan. 30. 14:49
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, segítek. A kettős személyiség ritka, mint a fehér holló, a bipoláris esélyesebb. De könnyen keverhető a borderline-nal is annak, aki nem szakember.

Ha lenne kész diagnózis, akkor sem tudnál neki segíteni, csak szakember tud segíteni. Ez nem torokfájás, hogy vegyél neki negrót és igyon sok mézes teát.

2021. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Na jó, eddig én is eljutottam.
2021. jan. 30. 18:00
 14/20 anonim ***** válasza:

akkor hogyan tovább? :-)

írjál tüneteket, hátha sikerül a besorolás, de attól még ugyanúgy nem tudsz segíteni neki. de hátha téged magnyugtat

2021. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Marad a könyvtár.
2021. jan. 30. 18:28
 16/20 anonim ***** válasza:
Interneten sokkal egyszerűbb lenne utánajárnod. Reggeltől már rég választ kaptál volna a kérdéseidre, ehelyett te itt szívod a vérünket.
2021. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Magadra veszed? A kérdésemre senki nem adott választ. Gondoltam ha valaki ért hozzá, azonnal tud egy jellemző különbséget mondani. Minek fárasztod magad ha nem tudod a választ. Nem értem
2021. jan. 30. 18:36
 18/20 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavar esetében a hangulat ingadozik depresszió és mánia között. A kettő személyiség azt nem ismerem olyan jól, de szerintem is az nagyon ritka.
2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Lépj be Facebookon csoportokba. Rengeteg ember bipoláris. Ott tudnàl velük beszèlgetni
2021. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Rendben, kezdjük azzal, hogy nincs "kettős személyiség". Van DID -s barátom és majd leharapta a fejem emiatt. Az igazából egy személyiség, ami egy trauma hatására darabokra hasadt, és minden alternek (alternatív tudatállapot) van célja, ízlése, gondolkodása stb.

Ha erről lenne szó, feltűnne, bizonyos triggerek hatására amikor előlép egy másik alter és teljesen megváltozik az ember hozzáállása/viselkedése, hanglejtése stb.

Ugyanakkor a bipoláris zavar esetében pedig valóban lehet annyira széles a kontraszt egy depressziós és a mániás epizód közt hogy úgy tűnjön hogy két személyisége van.

Bármelyikről is legyen szó, kezelést igényel. Üljetek le és beszéljétek meg, hogy menjen el elsősorban egy pszichológushoz, legyen egy diagnózisa, majd adott esetben ha szükséges akkor pszichiáterhez.

Egy kezeletlen bipoláris zavar maga a pokol, mind számára és a környezetére is vonatkozóan. Nem szégyen segítséget kérni, vigyázzatok magatokra :)

2021. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!