Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is őrlődik ezeken a...

Más is őrlődik ezeken a gondolatokon?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem...

Régen idealista voltam de egyre inkább kezdek realistává válni. Megfakulni elveszteni a színem. Az írás az egyetlen kiút számomra, de kevés az időm rá...

Régen szerettem a törit de miután rájöttem hogy az emberi gonoszság, zsarnokság, intrika végeláthatatlan története megutáltam, jó na azért egy-egy dokut megnézek de már nincs az a nagy lángolás mint régen.

Szeretek filozofálni, kutakodni az igazság után. Az én családi környezetem elég new age-es, de már elég korán átláttam, hogy mekkora humbuk az egész. Szeretem a sci-fit és jó lenne ha tudnánk utazni a galaktikában, de arra kellet rájönnöm, hogy az alap problémát, az emberi természetet ez sem oldaná meg. Pl a Holdra szállás mekkora nagy dolog volt elvben aztán csak egy nagy kőgolyón ugrándoztak egy két napot. A valóságban semmi költői nincs. Így lesz ez a Marson, vagy bármelyik más bolygón.

Szerintem isten egy kókler lehet, mert bár sokan érvelnek a tervezettség teóriája mellet mégis csomó tekintetben tökéletlen az ember. Gondoljunk csak a nagy wc-sre milyen mellék termékkekkel jár együtt a méregtelenítés. Vagy az emberi egó egyből a középpontba helyezi magát, a vallással együtt, mely utóbbi egy 2000 éve is elavult gondolkodást konzervált. Nekem van macskám és sokszor eszembe jut mikor tisztálkodik hogy milyen isten teremt ilyet, szegény csak a saját nyálával tud tisztálkodni és a gyomorsava meg nem elég erős hogy szétmarja a lenyelt szőrszálakat, ezért kihányja őket. Nekem iylen kis apróságokon akad fent a teremtés elmélet, nagyon szép és jó de nem igaz. Ma már tudjuk hogy a Tejút galaxis peremvidékén élünk, egy kies bolygón, ráadásul újabb kutatások arra mutatnak rá, hogy egy halott galaxisban élünk. Nincs bennünk semmi különleges. Már mindent Occlam borotvájával szántok le. nekem csak Jézus egy bölcs ember. Azt látom hogy a világ fontosabb dolgai, mítoszai mind tévedésből alakultak ki és semmiféle üdvterv nincsen a jövőre nézve.

Az életet, ezt a jelenlegit és az eddigieket egy értelmetlen mókuskeréknek látom. A TANULÁS JÓ DOLOG, de a jelenlegi egyetemi rendszer illetve a "bolonyai" rendszer is inkább csak húsdaráló mint gondolkodást elősegítő intézmény.

Szerintem sok ember nem látja de borzasztó szenvedés az élet, mindenki megerőszakolja magát a munkába menetkor, iskolában, egyetemen.

Szerintem Hawkingnak igaza lehet, egyáltalán nem biztos hogy az olyan jó lenne, ha a földönkívüliek ránk találnának. Bár hát az is elgondolkodtató hogy eddig semmit nem találtak, pedig dollár milliárdokat éget el a nasa és a szeti űrprogram.

Voltam egyébkét pszichológusnál és az volt az élményem hogy ők az egyezményes valóság őrei, hogy ha benézel valahova, az igazság mélyére ők rángatnak vissza az igazi őrületbe a hétköznapokba.

Szerintem a civilizáció egy máz, egy vékony réteg és mindig a szexualitás és éhség mozgatja az embert illetve a dominancia. Csak erre kevesen jönnek rá.



2021. jan. 31. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen szinten mindenkiben felmerültek már, de ennyit azért nem hiszem, hogy a legtöbbünk rágódna rajta.
2021. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Te egy király ember vagy! :D
2021. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!