Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halál körüli gondolatok....

Halál körüli gondolatok. Meddig normális, mikortól már nem?

Figyelt kérdés

Őszintén, az elmúlt fél évemben eléggé magam alá kerültem, ennek egyik fő oka ez a karanténos tavoktatasos sztori, az időm nagy részében full egyedül vagyok itthon és habár tanulni kell, tehát unatkozni nem unatkoztam, mégis van bennem egy hatalmas űr, üresség, magányosság érzése. Érdekes. Levert vagyok, befásult, nincs kedvem semmihez, nem érzem magam szeretve, szeretethianyos vagyok, törődésre, figyelemre, vagyis jobban mondva társaságra vágynék. Olyan semmilyen hangulatom van, de már hetek óta. Ma csináltam magamról egy videót (valakinek el kellett küldenem, amiben magyarázok valamit) és ahogy visszaneztem magam, a szemem tiszta taskas, karikás és olyan üveges volt. Megijedtem saját magamtól, mennyire xarul nézek ki, mint egy megkeseredett középkorú nő.


Sokszor gondolkodom az ilyen öngyilkossági módszereken, de azt érzem, nen tennem meg. Igazából lejatszodik a fejemben, hogy milyen lehet több emelet magasról kiugrani, vajon mit éreznék zuhanás előtt közvetlenül, illetve közben, megbánnám-e, a becsapódás után meddig maradnék életben, fájna-e vagy azonnal meghalnék. De ugyanilyen gondolataim vannak autókkal is, ha elüténenk, mennyire fájna, mennyi idő után halnék meg? Igazabol amikor atmegyek a zebrán, mindig bennem van a gondolat, hogy hátha elut egy autó (szándékosan nem ugranek elé). De igazából hasonló gondolataim szoktak lenni felakasztas, gyigyszerezes, érvágás kapcsán is. Sokszor leporgetem a fejemben a jeleneteket, hogy melyiknél mit éreznék előtte, közben, mennyire fájna, mikor halnék meg.


Most azt gondolom, nem mernék semmi ilyet megtenni, de az a baj, hogy túlságosan is sokat gondolkodom ilyeneken. Meg azon is, hogyha halott lennék, akkor az olyan lenne, mintha aludnék, tehát nem tudnék magamról stb és az mennyivel jobb érzés, mint minden nap magányosan felkelni és a magányban lenni. A nap fenypontja számomra az alvás, akkor nem érzékelem a lelki gondjaimat.



2021. jan. 29. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Nálam is előfordulnak ilyenek, csak én közben nem magamat ölöm meg, hanem másokat. Szerintem teljesen normális.


haha

2021. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem már 5 éve vannak ilyen gondolataim, és még itt vagyok. Szóval azért túl lehet élni, hacsak nem jön valami nagyon rossz dolog, ami miatt elveszted ezt a fajta "gyávaságot" és végül mégis megteszed.
2021. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Először is, nagyon sajnálom, hogy ennyire elhatalmasodtak rajtad ezek a negatív érzések, illetve az érdektelenség, üresség, magányosság... Nagyon nehéz lehet szerintem nap mint nap ezekkel szembenézni, miközben ennyire izolálva vagy mindenkitől. Teljesen érthető, hogy nehezen küzdesz meg az elszigeteltséggel. De egyben meg aggasztó is, hogy ilyen gondolataid vannak. Főleg, aha jól érzékelem, ezt nem filozófiai, hanem gyakorlatias oldalról közelíted meg, mert nagyon nyomasztónak tűnnek ezek az érzések amit leírtál... és gondolom ezek elől szeretnél valahogy elmenekülni. Ha esetleg van iskolapszichológusotok, akár online formában is, szerintem jó ötlet lenne megkeresni, hátha tud segíteni, mondjuk akár annyiban, hogyan állíts fel olyan napirendet, hogyan keress olyan programokat, amik kiszakíthatnak ebből a gondolatkörből. Vagy, ha nem is mész pszichológushoz, akkor legalább a környezetedben valakivel, akiben megbízol, talán jó lenne beszélgetni ezekről. Szerintem minden ilyenfajta gondolatot komolyan kell venni, mármint egyáltalán nem tartom jó dolognak, hogy ezek árasztanak el. És az a baj, hogyha sokáig nem próbálod elterelni magad valami mással, akkor nagyon megerősödhetnek, meg olyan vonzásuk tud lenni, mint a mágnes. Én bátorítanálak arra, hogy próbálj meg keresni valamit ami segít, kihoz ebből az állapotból! Kitartást!
2021. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!