Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiát önerőből, hogy lehet...

Fóbiát önerőből, hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
Az mennyire hatásos, hogy magadra erőlteted azt, amitől félsz? Például ha pókoktól, akkor pókokat raksz a tenyeredre (ami nem csíp, nyílván.). Ha a víztől, akkor magadra erőlteted a rendszeres úszást. Ha a vértől, akkor folyton csirkét vágsz... Vagy más módja van? Ki hogy csinálta?

2021. febr. 1. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy megoldás, a legjobb haverom is így küzdötte le a félelmét a pókoktól. Bár nem magától tette, segítettünk neki.
2021. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy tisztaságmániás kislány rokonom önerőböl le tudta gyözni a nagyon erős, szennyeződésekkel szembeni fóbiáját kb. 12 éves korában. Tehát meg lehet csinálni.
2021. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez neki a módja, ezt tanítják is az egyetemeken. Lényegében szembe kell nézni a félelem tárgyával, és fokozatosan hozzászoktatni magunkat ( az idegrendszert). Így a szorongás előbb csökken, végül teljesen ki is oltódik. Ez a fokozatosság elve. A másik módszer az elárasztás, ilyenkor egyből a mélyvízbe dobják a delikvenst. Ezt akkor alkalmazzák amikor pl nincs idő hónapokig tökölni. Tériszonyosnak bunge jumping, pókfóbiásnak madárpók simogató. :) Valószínűleg besza-behu, de 3-4 alkalom után elmúlik a fóbia. Ez csak annak ajánlott, aki megérti, hogy az ő érdekét szolgálja. Szóval pl egy 5 éves víziszonyos gyereket nem praktikus bedobni a jeges Dunába, mert esetleg örökre sokkot kap. De én így gyógyítottam ki magam az agorafóbiából. Hónapokig nem mertem kimenni még a lakásból se, de meguntam a nyüglődést, és elmentem a boltba, egy hétig minden nap. Az 1. nap pánikroham, kezem- lábam remegett, de rájöttem, h nem haltam bele. Másnap már csak szorongás, a 4. nap meg már boldog voltam, h kimozdulhatok.

Azóta semmi bajom, ez így működik. Persze a szorongás mértékétől, súlyosságától, egyén megküzdési képességétől függően ez több időt is igénybevehet. Mindenesetre nem érdemes évekig szenvedni miatta.

2021. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Személyiség függő a siker, lehetséges az önerő, de lehetséges az is, hogy súlyosbodik a fóbia.

A terápia egyáltalán nem bonyolult:

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU

2021. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elkezdem így, magamtól, hátha menni fog.
2021. febr. 1. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!