Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerbeállításra kaptam...

Gyógyszerbeállításra kaptam kórházi beutalót. Mire számítsak, nem lehet ezt otthon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerinted ezt itt ennyi infóból meg lehet állapítani? Még hát dr sincs a nevem előtt személy szerint. Kérdezd meg a beutalót kiállító orvostól!
2021. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen gyógyszerről van szó. Más, ha valakinek TCA-kat kell beállítani és más, ha digitalist.
2021. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy le egyszerűsítsem, ha beutalót kaptál, nem lehet otthon megcsinálni.
2021. febr. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát kórháztól meg dokitól is függ, hogy mire számíthatsz, tényleg nem tudjuk ennyi infó alapján megmondani. De azt le tudom írni, hogy nekem milyen volt, amikor bementem kórházba pszichiátriai gyógyszer beállítására. Nyugis volt minden, nem volt kb. semmi program napközben, a nap fénypontja mikor kimentünk kajálni...Nyilván az a része annyira nem volt kellemes, hogy épp elég súlyos depresszióban voltam. Vért vettek párszor amíg ott voltam, megcsináltak belőle pár laborvizsgálatot, EKG-t. Fokozatosan emelték a gyógyszer dózisát a terápiás szintig, minden reggeli viziten megkérdezték, hogy vagyok, mit érzek, stb. Pszichológiai teszteket is kitöltöttem meg beszéltem egy kedves pszichológus lánnyal. Ha adtak neked beutalót, én is csak azt tudom ismételni, amit leírtak előttem, valószínűleg ajánlott kórházban lenned, amíg beállítják. Az első pár nap lehetnek nagyon szokatlan mellékhatások, (én pl. valamelyiktől este kapott gyógyszertől másnap elájultam, mert annyira leesett a vérnyomásom). De mivel bent voltam, észrevették, segítettek, adtak vizet, hányáscsillapítót, vigyáztak rám meg minden, aztán elmúlt. Az is kiderülhet ilyenkor, ha valamelyik típusú gyógyszert egyáltalán nem tolerálja szervezeted, és akkor mást kell választani. Szóval összességében semmi extra meg félelmetes nincs benne, biztonsági okokból szokták így. Ha nem vagy annyira szarul lelkileg, akkor van ott idő olvasgatni, zenét hallgatni, dumálni a szobatársakkal stb.
2021. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!