Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős, szociális helyzetek...

Erős, szociális helyzetek által kiváltott szorongás miatt (aminek fizikai tünetei is vannak, a szociális fóbia leírásának minden része teljesen rám illik) konkrétan hülyenék nézett a pszichiáter... Ez így normális?

Figyelt kérdés
Nagyon sok időbe telt, amíg rávettem magam, hogy segítséghez forduljak, erre még rúgott rajtam kettőt... Azt hittem ezzel végre megoldódik a problémám... Erre kiderül, hogy nincs segítség... Teljesen reménytlennek érzem az egészet... Tudna valaki tanácsot adni, mit tegyek? Járt már valaki így?

2021. febr. 5. 17:53
 1/5 A kérdező kommentje:
TBs persze, két hónapot kellett várnom, két hónapig reménykedtem a semmiért...
2021. febr. 5. 17:56
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Fordulj pszichológushoz. A pszichiáter csak gyógyszert ír fel, neked nem pont erre van szükséged.
2021. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam utána, úgy tudom, hogy ők azok, akik ezen segíteni tudnak.. depresszió, szorongás, adnak gyógyszet, hogy enyhüljenek a tünetek, alkalmaznak terápiát.. Én is úgy érzem, hogy kezdeti támogatásként a gyógyszerek segíthetnének, amíg megtanulom kezelni a helyzeteket, aztán menne nélkülük is...de addig reménytelennek látom a helyzetet, amíg minden ilyen helyzetben úgy viselkedem, mint egy zavarodott. De lehet igazad van, csak akkor nem értem, hogy a pszichiáter ezt miért nem tudja rendesen közölni velem..
2021. febr. 5. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

2x fordultam én is ugyanezzel a problémával pszichiáterekhez. Szintén nagy erő kellett hozzá, végső elkeseredésemben tettem.

Ugyanis 1000% biztos h ez a problémám nekem is, de mintha meg sem hallották volna vagy én nem tudom. Mind a kettő más diagnózist állított fel, egyik sem a szoc.fóbia volt. Nem értem. Nekem is sajnos inkább csak további kilátástalanságot hoztak.

Nem értem, hogy nincsenek erre a problémára specifikálódott szakemberek vagy csak nem akarnak segíteni?

Egyik orvosnak pedig 10ezrekkel tömtem a zsebét a segítség reményében..de ő arra nem vette a fáradságot h megjegyezze a nevem.

Már csak az időben bízok, hogy azzal enyhülnek a tünetek.

2021. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na szuper, pedig b tervként már én is a magán dokin gondolkoztam... Olvastam én is olyan esetet, hogy három helyre ment, három teljesen más diagnózist kapott... Először nehezen hittem el, de már nem csodálkozom semmin. Azt hittem innentől javulni fog minden, mert segítenek..de csalódtam ebben az egészben.

Az én pszichiáterem idősebb, de valószínűleg régebben végzett, azóta már sok víz lefolyt a Dunán, más orvosoknál is tapasztaltam, hogy még mindig a már rég elavult mantrákat fújják, nem haladnak a korral. Enyémnél rendesen azt éreztem, hogy már akkor eldöntötte, hogy nincs semmi bajom, mielőtt leültem... Mintha a szoc. fóbia valami bagatell hülyeség lenne. Közben meg képes minden téren megkeseríteni az ember életét. A probléma gyerek korom óta fennáll, de egy vállrándítással a covid-ra fogta az egészet:D Végig rideg volt és elutasító, nem azt vártam el, hogy babusgasson, de azért na.

Utolsó kitartást, nekem már az, hogy el mertem menni kérni segítséget segített egy kicsit.

2021. febr. 5. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!