Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy milyen mentalis betegsegem van?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, es kicsit erzek valamit hogy nem minden okes, ezt hol lehet kivizsgaltatni? Nagyon felek ettol hogy barmi ilyen komolyabb mentalis gondjaim vannak, eleg sok dolog miatt is gondolom igy. Neten van ilyen megbizhato teszt ami nagyjabol megmondja? Nyilvan szakember segitsege kell de azert igy elozetesen kivamcsi lennek hogy mi lehet a kepben

2021. febr. 6. 01:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire alapozod a felelmeidet? Milyen tuneteket tapasztalsz?

(a neten nincs "megbizhato teszt", miutan fogalmunk/fogalmad sincs, hogy mit keress)

2021. febr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Nincs pszichésen teljesen egészséges ember, mindenki rajta van valamilyen zavar spektrumán. Ez a normális, az emberi. Néha jobban vagyunk, néha rosszabbul - a stressz sok ijesztő tünetet okozhat, azonban addig nem lehet mentális zavarról beszélni, ameddig csak átmeneti tünetegyütteseket tapasztalunk (amint megszűnik a stressz, úgy elmúlnak a tünetek is).


A tartós tünetek már jelenthetnek mentális zavart, de megfelelő kezeléssel is (pszichoterápia, szükség esetén gyógyszeres terápia) teljesértékű életet lehet élni.

Sok boldognak és kiegyensúlyozottnak tűnő ember is küzdhet valamilyen pszichés problémával, ami nem feltétlenül észrevehető a környezet számára.

Ha úgy érzed, hogy beszélgetni szeretnél egy szakemberrel, akkor bátran keress fel egy klinikai pszichológust. A terápiának egy biztonságos helynek kell lennie, ahol nem félsz beszélni a félelmeidről. Ezért ha bármilyen problémával küzdenél, minden bizonnyal lesz rá megoldást!

Fel a fejjel!

2021. febr. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok teljesen a topon mentálisan. A környezeted észreveszi majd, ha tényleg baj van és akkor javasolni fogják, hogy kérd szakember segítségét. Én is így voltam.
2021. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten semmi ilyen teszt nincs. Mindenképp javaslom, hogy keress fel egy pszichológust. Ez nem jelenti azt, hogy "beteg" vagy, vagy hogy valami "nem okés" veled, egyszerűen elmész hozzá, beszélgetsz vele egy kicsit, elmondod neki ugyanezt, amit itt leírtál és ő biztosan tud majd neked segíteni, akár tanácsadással, akár szorongásoldókkal stb.


Üdv.

2021. febr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!