Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tárgyfüggőséggel kapcsolatos...

Tárgyfüggőséggel kapcsolatos probléma?

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat ez a kérdés, amely a mindennapjaimat is behálózza.



Általában van valami férfias témakör, ami nagyon érdekel, hosszú időket foglalkozok vele, és gyűjtöm az ezzel kapcsolatos tárgyakat.


Régen az órák voltak ezek, de fel kellett hagynom velük, mert be kellett látnom, hogy egzisztenciálisan nagyon kevés vagyok hozzá, a pár tízezres divatórák meg kacatok, amik bár jól néznek ki, de pár év múlva tönkremennek és értelmetlen felhalmozni őket. Bántott ez a dolog, de el kellett fogadnom, hogy a drága darabokat, amelyeket érdemes lenne gyűjteni, nem engedhetem meg magamnak.


Olyan tárgyakat gyűjtök, amelyeknek azért van értékük, hasznuk, a mindennapi életben tudom őket használni, és ha nagyon kellene, el tudnám őket adni kisebb veszteséggel. Bár sok minden vitrines darab lesz...


A probléma ott kezdődik, hogy elég sok időmet elveszi a tanulmányozás, illetve egy darab megvétele után lelkiismeretfurdalásom van, előtte rengeteget agyalok, hogy megvásároljam-e vagy sem.


Depresszióval is küszködöm, rengeteg problémám van, de úgy érzem, hogy a gyűjtés egy kapaszkodó, kis színt visz az életemben, de tudom, hogy nem ez fogja meghozni a gyógyulást. Rengeteg csalódás ért, és ez a semmitérő napjaimba hoz egy kis "örömforrást".


Pénzügyileg vigyázok, soha nem csinálnék olyat, hogy ez a megélhetésemet veszélyeztesse, de bizony ha sokáig nem tudok venni egy újabb darabot, akkor már eléggé feszült vagyok, és addig keresgélek, míg nem találok egy olyat, ami árban nem okoz pénzügyi gondot, és nem kacat.


Mekkora probléma ez így? Jobb döntés lenne teljesen felhagyni a gyűjtéssel, és a "nem megfogható" dolgokra koncentrálni gyatra egzisztenciával és kilátásokkal?


29F


2021. febr. 6. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Ez probléma
Nem probléma
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem titok, miket gyűjtesz?:D

Lehet hogy nem ártana felkeresni egy orvost (háziorvos vagy pszichológus) hátha tud neked segíteni ebben.

A maga módján én is gyűjtögetek dolgokat, bár kicsit más formában, de tény hogy ezzel sokszor napi 3-4 órát is töltök. És már nagyon unom a helyzetet, lassan 5 éve tart ez már. Pont azt érzem mint te, hogy enélkül sivárabb az életem, egy pici örömforrás (de tényleg kicsi örömöt ad csak, utána azt bánom hogy már megint ezzel csesztem el a szabadidőmet...)

2021. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem probléma. Gyűjtő vagy és kész. Nincs itt semmi látnivaló.

Akkor lenne gond, ha mondjuk a gázszámla ára is szépen belecsúszna a gyűjteménybe. Amíg ez a leírt kontrollod megvan fölötte, nincs gáz.

2021. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Teszek félre egyébként pénzt, de ha nem gyűjtenék, nyilván többet is tudnék. Azért nem filléres dolgokról van szó....


De úgy vagyok, szeretnék kicsit "élni", míg más szórakozásra, kirándulásra költi, nekem ezek okoznak örömöt, és nem csak halmozni a pénzt.


Nem szeretek kimozdulni, bár nyilván az természetesebb lenne, ha "élményeket vásárolnék" inkább....

2021. febr. 6. 17:39
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem ha boldog vagy tőle és egy kis “színt visz a szürke hétköznapjaidba” gyűjts bátran bármit, amihez csak kedved van. Önkontrollod van (ahogyan azt már te is írtad), így semmi baj nem lehet belőle. Én azt javasolnám, hogy azért másra is szánj időt, amiben egy kis örömödet leled.
2021. febr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazabol en azt mondanam, hogy az elmeny gyujtesnek tobb ertelme van, de ez olyan dolog, hogy kit mi hoz lazba, mi okoz oromet. Nalad nekem ez potcselekvesnek tunik, mintha valami hianyt akarnal kompenzalni ezzel az eletedben. Kerdes, hogy mi az a hiany. Ezt csak te tudhatod. Szerintem egy pszichologust meg kellene kerdezni errol. Az mindenkeppen nagyon pozitiv, hogy kontrollalni tudod, de mi lesz, ha egyszer kontrollt vesztesz? Azert mondom, hogy pszichologussal fel kene tárni a hatterben megbuvo okokat.
2021. febr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!