Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat problémát, hogy a...

Okozhat problémát, hogy a MAOI típusú gyógyszer mellett nem figyeltem, hogy mit ehetek?

Figyelt kérdés
Az orvosom nem tájékoztatott erről, arról sem, hogy milyen tpusú antidepresszáns ez. Most olvastam utána a neten. Én simán vettem be mellette olyan gyógyszereket ettem olyan ételeket amit nem lehetett volna. Az orvos nem mondott semmit, nem volt rajta az ambuláns lapon se. Mikor számonkértem (nyilván ) még ő vette támadásnak.
2021. febr. 3. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

okozhat, de ki ír fel manapság ilyesmit?

mindenképp valami korszerűbbet kellene íratnod, ha nem tudsz orvost váltani, mondd azt, hogy nem hat.

2021. febr. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos hogy MAOI? Ilyet csak olyan esetben írnak fel, ha már egy csomó más korszerűbb szert is kipróbáltak és az nem vált be. Egyébként ha valóban MAOI, akkor az nagyon veszélyes tud lenni, ha különböző fermentált ételeket eszel-iszol. (bor, sajtok stb.) Ezekbe bele is halhatsz, gyakorlatilag szívrohamot okoz a gyógyszer mellett.
2021. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az nagyon durva. Mivel ebben az időszakban volt a szilveszter, nem vagyok alkoholista de 20-on éves révén nyilván ittam a barátaimmal. 2 pohár bort (dolgoztam)


Erjesztett dolgokat is sokat ettem, joghurt, sajt, élesztőt tartalmazó dolgok. (Az étterem ahol vagyok ezekkel van tele)


Én is hibás vagyok, hogy nem olvastam jobban utánna. Gyógyszert váltottunk. Ekkor olvastam utána, hogy lehet-e szedni erre közvetlenül az újat. Akkor jöttem rá, hogy elég sok hiba volt az előző 1,5 hónapban. 2 hét mire kiürül (ennek is nekem kellett utána olvasnom, orvos nem mondott semmit) Ebben a 2 hétben úgy hogy 3 napja nem szedem kell még figyelni az étkezésre?


Az orvos ellen panaszt tenni nem akarok, semmi értelme, úgyis bevédik egymást. Bizonyítani meg nem tudom, hogy szóban nem tájékoztatott. Max az alapján , hogy nem szerepelt az ambuláns lapon. Az meg kevés, meg se időm se energiám egy eredménytelen pereskedésre.


Keresnék mást, csak a vírus miatt nehéz. Első perctől tudom, hogy nem megfelelő, de a kerülethez ő tartozik, magánra mivel a vendéglátás gondban van most nincs pénzem.


Köszönöm a válaszokat

2021. febr. 4. 16:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Az orvos egy 60 feletti (bőven). Úgy veszem észre nem képviseli a szakma jelenlegi elveit. Ilyennel még nem találkoztam. Mintha a 80-as években lennénk. Kioktató hangnem, emberileg sem kapom meg a minimális tiszteletet (nem mintha nagy igényeim lennének) a múltkor azt mondta ilyen maradok életem végéig, csak mert közöltem, hogy nem vagyok vallásos, és elmondtam a nézeteimet. Nagyon durva.
2021. febr. 4. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Több fajtája is van egyébként, tehát valószínűleg a korszerűbb és szelektívebb változatot kaptad, ami nem olyan veszélyes mint a régebbi változatok. Egyébként a tiramin, ami a fermentált ételekben van sok és a MAOI nem engedi lebontani - ezáltal felhalmozódik - a vérnyomást emeli és ezért lehet szívrohamot kapni. De ha a vérnyomásod rendben van, akkor nincs ok aggodalomra. Egyébként gyorsan kiürül a szervezetedből, tehát már biztos nincs gond. Azért beírhatnád, hogy mégis melyik gyógyszerről volt szó.
2021. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aurorix
2021. febr. 4. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy moklobemid hatóanyagú, nem elterjedt de korszerű reverzibilis MAOI. Ennél tényleg nincs veszély, mert nem gátolja a tiramin lebomlását, ezért nem lett tőle semmi bajod. Szóval ez esetben nem kell félni az étkezéstől, illetve 24 óra múlva akár más gyógyszerre is lehet váltani, nem kell sokat várni amíg kiürül. Az orvosnak elég lett volna annyit mondania, hogy ez nem a régi típusú MAOI, hanem egy korszerűbb szer, amitől nem kell félni. Nem szakmai hibát vétett, hanem emberit, hogy nem volt hajlandó veled erről beszélni és szépen elmagyarázni, hogy mit is kapsz pontosan.
2021. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

az aurorix az egyetlen ilyen antidepresszáns, nekem szédülést okozott az elején.

ennél valóban kell legalább két hét szünet, mielőtt elkezded vagy miután abbahagyod.

nem tudom mit szedtél előtte, az aurorix amúgy állítólag nem rossz, de sok mindenre figyelni kell.

szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy ha nem tudsz orvost váltani, szólj, hogy nem hat vagy mást akarsz. (ellátnia el kell, pszichiáter sztk-ban a gyógyszerfelíráson kívül semmit sem csinálnak sajna)

2021. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!