Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiásként, hogy...

Szociális fóbiásként, hogy kezdjek neki dolgozni?

Figyelt kérdés
19 vagyok és erősen szociális fóbiám van, olyan szinten, hogy néha 2x kell rávennem magam, hogy elmenjek egy közértbe vagy valami fontosabb dolgot intézni. Régóta vagyok itthon a szobámban félve attól, hogy nevetség tárgya leszek mint iskolában. Szociális fóbiám meg OCD-m is van ami azért fontos megjegyezni, mert sokszor jönnek ilyen kényszer gondolatok mint sose fogok megfelelni, elrontottad a telefonos egyeztetést mert nem kellett volna ezt meg azt mondani, nem fogok tudni beilleszkedni és ilyenek. Hülye rituálékat is csinálok itthon meg eléggé zavarodott lett az agyam mostanában döntések miatt. Erős paranoiám vannak mint rettenetesen félek attól, hogy büdös a szagom. De muszáj valahogy megerőszakolni magamat, mert kell a pénz és legem van abból, hogy itthon szekálnak és küldözgetnek helyekre, hogy kapjak segélyeket meg ezeket. Plusz tortúra. Elvileg jövőhéten hétfőn lesz egy interjúm amit ezúttal nem "rontottam el és mondtam neki feleslegeset" ezért erre van erőm elmenni. De félek attól, hogy a lustaságom miatt megint elhanyagolom a lehetőséget és alszok inkább. Régóta vágyok sok dologra amiket már megvehettem volna de én hülye féltem elmenni dolgozni. Mint új telefon, számítógép, nintendo, ki akarom festeni a szobámat ezer éve, rendelni akarok pizzát, sushit magamnak, tetoválást is szeretnék és ilyen kis "ajándékokat" akarnék magamnak venni de nincs pénzem és megöl a várakozás rá. Mivel vegyem rá magam, hogy rendesen elmenjek akár reggelente vagy délutánonként ahogy leszek dolgozni és visszaálljon a napi rutinom? Nagyon félős is vagyok, az iskolai csesztetések miatt. Kicsit messze van a munka hétfőn meg csütörtökön is van egy betervezve de emiatt is parázok kicsit, nem vészes csak jobb is lehetne de vírus miatt nehezen találok amúgy is. Bár mostanában amikor valamit sikerül elintéznem akkor kicsit bátrabb vagyok és néha az univerzum is megjutalmaz mint ma elmentem ezt a segélyes cuccot elintézni és utána egyből hívtak munka miatt, meg elment régen orvoshoz ahova féltem elmenni régóta és utána bátrabb lettem, igaz semmit nem hatott amit kaptam de egy lökést adott. Nemrég fejeztem be az iskolát és félek neki vágni a felnőtt munkás életnek. 19L vagyok.

2021. febr. 5. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs csodaszer. El kell menni szakemberhez.
2021. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1..hogyan ha oda is félek elmenni?
2021. febr. 5. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyszer "szenvedj" vedd rá magad, és utána kinyíilik az élet. Vagy úgyis dönthetsz, hogy akkor így éled le az életed. Pedig csak egyszer kéne magad rávenni. Nem hiába szakemberek. A szociális fóbia majd mindennapos egy szakorvosnál. Majd ha már túlvagy egy-két terápián rájössz, h kár lett volna nem elmenni.
2021. febr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3.Köszi.:)

ez talán beválhat.

2021. febr. 5. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is szociális fóbiás vagyok, amiket írtál, hogy még a boltba menés is nehéz, meg ilyenek, ezek nálam is így vannak. Ügyet intézni nekem rémálom, a telefonálás pedig... fú... Órákig készülök rá. Még a barátaimnak is nehezen veszem fel a telefont, pedig szeretem őket, de hát ez is mutatja, hogy ez már nem normális.

Én úgy igyekszem csinálni, hogy amit muszáj elintézni, azt minél gyorsabban csinálom. Ha szóba kerül, hogy fel kéne hívni valakit, akkor azonnal kapom a telefont és tárcsázok, mert onnan már nincs visszaút. Ha nem veszi fel, akkor szívás van, akkor megint pár órás nekirugaszkodás következik... :D

Ugyanez a többinél is, igyekszek kiüríteni a gondolataimat, nem agyalni rajta, mert akkor leblokkolok és a végén nem megyek sehova.

Én mondjuk annak a híve vagyok, hogy minél jobban beleugrik az ember a mély vízbe, annál könnyebben tanul meg úszni.

Én elképzeltem magam annak idején, ahogy lemaradok kb. a saját életemről emiatt, és így inkább mindig vakon léptem egyet, mielőtt elbizonytalaníthattam volna magam. Most is nehéz, mikor ilyen helyzet áll elém, de már tudom, hogy tudom csinálni, és már nem riaszt meg annyira.

2021. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyira szeretnék ebből kilépni már és fellélegezni de ezek a fóbiák, rituálék megakadályozzák napi szinten. Sokat izzadok és emiatt is szégyenlem magam, 1 perc alatt foltos lesz a pólóm is pedig nem öltöztem melegen.
2021. febr. 5. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült lépni valamit?
2021. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődnék én is, hogy mi a helyzet azóta? Elmentél szakemberhez? Mert én már fontolgatom, egyelőre még attól is "rettegek" hogy orvoshoz menjek ezzel.:D
2021. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Sziasztok.

Én vagyok a kérdező csak másik fiókból.

Sajnos semmi változás.

Voltam ilyen pszichológusnál de semmit nem ért.

sőt sokkal rosszabb lett mert eszembe juttatja hogy mentális beteg vagyok..

Nagyon beroskadtam magamba, interjúkra nem bírok elmenni ezért még mindig itthon vagyok önmagamba szorulva, még rollerezni se tudok kint pedig olyan szép az idő de egyszerűen visszatart valami.

szóval még dolgozom rajta de örülök hogy azért még érdeklődtök iránntam

ez megnyugtat.

:)

2021. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia ! Itt vagy még, olvasod ?

Azóta mi a helyzet veled ?

2023. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!