Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másoknál is előfordul ez a...

Másoknál is előfordul ez a dolog? Mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés

Rendszeresen megálmodom, ha beteg leszek. Mindig azt álmodom, hogy valami nagyon koszos vízben úszom, lemerülök, bár akkor még semmilyen tünete nincs a betegségnek, pár nap múlva jelentkezik csak az első.

Azt is meg szoktam álmodni, amikor valamelyik ismerősöm meghal, akkor azt álmodom, hogy kihúzom a saját fogam, és fáj.

Erre a kettőre azt hiszem van logikus magyarázat. A betegséget a szervezetem valószínűleg hamarabb érzékeli, mint ahogyan a tünetek megjelennek, és a halálesetekre is lehetséges magyarázat, hogy a tudatalattim jobb megfigyelő, mint a tudatos énem, és valamiképpen látom a halál, vagy súlyos betegség előtti változásokat egy emberen. Ez még így logikus, és normális magyarázat a jelenségre.

Tavaly előtt (2019) november elején viszont megmagyarázhatatlanul és folyamatosan ideges, feszült voltam több héten keresztül, és egészen konkrétan az volt az érzésem, hogy valami nagy baj közeledik, de nem a közvetlen környezetemben, hanem sok embert érintve. Alig tudtam aludni, enni, és annyira feszült voltam, mintha valami kezdődő pánikroham lett volna (Amúgy nincs pánikbetegségem, de ismerősön láttam, mi történik) Ezt a megérzésemet említettem a barátaimnak, akik természetesen elhessegették a dolgot, akkor még semmi jele nem volt a globális pandémiának. Én is úgy gondoltam akkor, hogy valami hormonális problémám lehet, vagy túl fáradt vagyok, vagy ilyesmi, meg úgy gondoltam, úgysem tehetek a dolog ellen semmit sem, úgy voltam vele, majd elmúlik.

Ennek vajon mi lehet a logikus magyarázata? Külföldön volt már egy-két kósza hír a vírusról, de ugyanilyen volt a közel-keleti Sars járványnál, és az afrikai ebola járványnál is, akkor viszont kicsit sem voltam emiatt ideges.

Elég sokszor előfordul, hogy mondjuk egy bonyolult, sok számjegyű szorzásra, vagy százalékszámításra pár másodperc alatt rámondom az eredményt, pedig nem vagyok valami szuper matekból, és ha tudatosan koncentrálva kell megcsinálnom a feladatot, akkor átlagosnál nem megy könnyebben.

Ez mi a fene?

Esetleg tudatosan ki lehet alakítani ilyesmit, vagy lehet fejleszteni? Elég hasznos lenne, ha a gyerekeimnél tudatos megfigyeléssel, illetve ezzel a megérzéssel előre tudnám, ha náthásak lesznek, akkor előbb tudnám kezelni a dolgot, és talán megúsznák a betegséget.

A matematikában miért tudok látszólag sokkal jobban számoni, ha nem tudatosan végzem a műveleteket? Ez tényleg nagyon hasznos lenne, ha gyorsabban, pontosabban tudnék bonyolultabb számításokat fejben végezni, de ha tudatosan akarom, akkor semmiképpen nem sikerül, max vért izzadva, marha lassan...

Szándékosan nem az ezotéria kategóriába írtam a kérdést, mert ilyesmiben nem hiszek. Ennek biztosan van teljesen természetes magyarázata.

Másrészt érdekel, hogy van-e még rajtam kívül más, akinek hasonló "megérzései" vannak időnként?


2021. febr. 6. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Szépen megfogalmazott szöveg, bár hosszú, de kényelmes volt olvasnom. Az alatt mit értesz, hogy 'nem tudatosan számolni'?
2021. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy értem, nagyjából olyan, mint amikor vannak azok a 3D képek, amiben a mintát csak úgy látod, ha elernyeszed a szemed, "bambulsz" a kép mögé. Szóval ha azt a százalékszámítást elkezdeném papír-ceruza alapon kiszámolni, akkor legalább 3-4 perc kellene hozzá. Ilyenkor viszont szinte azonnal tudom a helyes választ anélkül, hogy tulajdonkeppen szánoltam volna. Nem értem a dolgot, bár hasznos.

Nem olyan érzés, mint amikor mondjuk elesel, és pár tized másodperc alatt sok mindent átgondolsz, és később perceknek tűnik, hanem olyan, mintha az agyam egy számítógép lenne, meglátom a feladatot, és kb azonnal tudom a helyes választ.

Az a rossz, hogy ez elég ritkán fordul elő, jó lenne, ha mindig meg tudnám csinálni.

2021. febr. 7. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!