Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetnek a rosszullétek lelki...

Lehetnek a rosszullétek lelki eredetűek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már legalább 1 éve tartó depresszióban szenvedek, és ehhez még hozzájött az is, hogy az elmúlt hónapokban már félek egyedül lenni. Félek, hogy éjszaka betörnek hozzám, megölnek, és egyedül halok meg. Félek, hogy rosszul leszek, egyedül lakom, az ajtó triplán van zárva, arra se lenne esélyem hogy valaki megmentsen mert nem tud bejönni...

A családom 160 km-re lakik tőlem, nem is olyan a viszonyunk hogy naponta beszélnénk, a telefont se én, se ők nem szokták felvenni, messengeren se reagálunk egymásnak, egyszóval nem vagyunk jóban. Egyetlen ember áll csak közel hozzám ott ahol élek.


Szóval a kérdésem....

Az elmúlt hetekben sokszor vagyok rosszul. Szédülök, hányingerem van, fáj a gyomrom, fáj a fejem. Olyan szinten be tudok ezektől parázni, hogy pánikrohamom lesz és tényleg a mentő visz el...

Viszont ha az az ismerősöm itt van velem, nálam alszik vagy több napig is itt van, akkor semmi bajom nincsen!

Lehet, hogy a rosszullétek lelki eredetűek? És képesek olyan valóságos tüneteket produkálni hogy tényleg elájulok, hányok vagy migrénem lesz? És ha igen, mit tehetnék ellene?



2021. febr. 7. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha elég egyértelmű az összefüggés az ismerősöd jelenléte és a rosszulléteid távolléta között, akkor egyértelmű a válasz is.


Én olyan emberről is hallottam, aki egy bizonyos településen kívül random pillanatokban elájult, és ilyenkor pánikszerűen haza kellett fuvarozni a szülővárosába.


Bármi lehet. Nekem az idegesség a gyomromra szokott rámenni; felborul a bélciklusom (hasmenés).

2021. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!