Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség?

Ez milyen mentális betegség?

Figyelt kérdés

Délután el kezdtem felcetlizni a mappáimat amiben a fontosabb irataim vannak és egyetlen cetlit kb 2 óra alatt írtam meg. Csak egy név és egy dátum van rajta. Mindig ki kellett dobnom mert ferde lett meg stb. Most fejeztem be. A múlt héten függönyöket varrtam a páromnak a műhelybe lepedőkből, ami kb 1 nap volt egy darab egy óra helyett mert nem bírtam nézni, hogy sosem elég egyenes ezért újra és újra “kijavítottam”.

Már teljesen ki vagyok magamtól mert sok energiám elmegy a semmire.

Kiskoromban is ugyanez volt. Nem tudtam beadni az olvasónaplómat mert folyton kitépkedtem az oldalakat amiket megírtam, amég szinte el nem fogyott a füzet.

Tudom precizitás meg stb, de ez azért mégis csak beteges nem ?

Nem tudom mit csináljak már, hogy egyáltalán bármi is elnyerje a tettszésem amit csinálok és elégedett legyek.

Ja és abba is beleszólok pl ha valaki más rak fel nekem egy polcot és nincs egyenesen az én szemem szerint. Tudom, hogy idegesítő, de nem hagy nyugodni a gondolat.

Magamat is utálom már komolyan.

Egyébként az élet minden más területén elég laza vagyok, komprumisszumképes típus, megalkuvó. Csak ilyenkor nem is tudom.. mint valami rögeszme..



2021. febr. 7. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyhe OCD.
2021. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kenyszerbetegseg, ocd, (+/-)maximalizmus.
2021. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az mennyire súlyos ? Elmúlik majd ?
2021. febr. 7. 21:20
 4/9 anonim válasza:
100%

NEM vagyok orvos.


Azonban amit leírtál hasonló lehet az OCD-hez. Ennek persze több fajtája is van és mindenkinél máshogy jelenik meg. Ha jól tudom (bárki javítson ki), lehet olyan fajtája, amikor valaki nagyon a tökéletességre, rendszerezettségre törekszik.

Ez persze nem 100% csak egy felvetés. Esetleg nézz utána vagy egy pszichológushoz menj el, mert sokat tud segíteni.

2021. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, ezzel a pszichiáter foglalkozik. Meggyógyulni ritkán szoktak az emberek, de enyhülés bekövetkezhet terápiával.
2021. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez mennyire gyakori dolog, hogy valakinél jelen van? Annyira félek a pszichiátertől, meg hogy a családom dilinyósnak néz ha elmegyek. Meg a diagnózistól is. Kicsit hipohonder is vagyok.

Gyerekkoromban csak sima precizitásnak fogtam fel. És időszakonként el is múlik. Pár évet külföldön dolgoztam szobalányként, ott minden kis apróságot komolyan vettek. Biztos az hozta elő belőlem megint.

2021. febr. 7. 21:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig már elkezdtem újra fodrászhoz és körmöshöz is járni. Azelőtt utáltam ha valaki megcsinál rajtam valamit.
2021. febr. 7. 21:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Segítséget kérni sosem szégyen, és így, hogy megvannak a pontos tünetek, meg most elmondtuk, hogy mi is lehet kb,így könnyebb is a dolgod/dolguk. Ha meg dilinyósnak néznek, akkor kapják be a vacsorájukat. Nem szabad ilyesmit.
2021. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek !
2021. febr. 8. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!