Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a magabiztosságomat és az önbizalmamat munkahelyi környezetben? (félelem a kudarctól, kiégés)

Figyelt kérdés

Magamban őrlődök és ez teljesen elveszi minden életkedvemet,ez sajnos kihat az otthoni viselkedésemre is. Főként a munkahelyi környezetben nem vagyok elég magabiztos, nincs önbizalmam (kishitűség) és nem hiszek magamban, pedig már 26 éves vagyok (ffi). Egy olyan helyen dolgozok tanácsadóként ahol többnyire rámenős, törekvő személyiségű alkalmazottak vannak, én azonban nem vagyok ilyen. Eleve sok esetben azt sem hiszem el, hogy a munkámmal értéket teremtek. Úgy érzem mindenhez értek egy kicsit, de semmihez nem értek elég jól.

Sokszor leblokkolok stressz helyzetben, nem tudok teljesíteni és egyszerűen nem tudok kiállni magamért. Annyira fenyegető a légkör az irodában, hiszen a felsővezetői elvárások szerint nem lehet hibázni. Egyszerűen félek a kudarctól és a kihívásoktól, mindig más-más a feladat, eltérőek a projektek és már a feladatom megkapásakor félek, hogy belebukok a feladatba és elvesztem a munkámat, teljesen elveszi ez a legkisebb önbizalmamat is.


Talán nevezhetjük ezt kiégésnek. 0 önbizalommal nehéz teljesíteni és a pozitívat meglátni.


Szeretnék azonban ezen változtatni. Milyen technikák vannak az önbizalom fejlesztésére, az önmagamba vetett hit felépítésére?


Látok embereket magas pozíciókba, akikről tudom, hogy nem értenek a munkájukhoz, mégis ott vannak, "eladják magukat", karizmatikusak.


Minden irodai munkakörnyezetben ilyen óriási magas a stresszfaktor és az elvárási szint? Normális ez a fenyegető légkör ami uralkodik itt? Hogyan lehetnék "lazább"? Baj ha még ennyi idősen nem találtam meg azt a szakmát amit szeretek is csinálni? (pedig 2 diplomám van)


Nagyon köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2021. febr. 10. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Amit írsz az alapján szerintem nem jó helyen dolgozol. Ahogy te is írod: az amit várnak tőled az nem fér össze a személyiségeddel. Úgyhogy szerintem keress valami kézhezállóbat.
2021. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!