Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy valamilyen mentáli...

Lehet, hogy valamilyen mentális betegségem volt?

Figyelt kérdés

Pár éve volt egy nehéz időszakom, és utólag visszagondolva lehet, hogy valamilyen mentális betegségem volt. Ma már teljesen meggyógyultam, úgy érzem, de azért kíváncsi lennék, mi lehetett a bajom.

Néha sírógörcsöt kaptam, ilyenkor remegetem, gyorsan vettem a levegőt, megnőtt a pulzusom, ájulás kerülgetett, nem tudtam lenyugodni. Pánik szerűen féltem a vértől, az injekciós tűtől, bizonyos állatoktól, éjjel nem tudtam aludni, mert féltem hogy betörnek hozzánk, és ha hangokat is hallottam, tök mindegy mit, olyan szinten pánikba estem, hogy szinte remegtem. (hozzáteszem, hogy az ajtó majdnem mint egy széf ajtaja, olyan volt). Folyamatosan ijesztő gondolatok kerülgettek, amik teljesen indokolatlanul voltak. Egy idő után féltem megszólalni, közösségbe menni, idegeneket megszólítani, és nagyon érzékeny lettem. Értéktelennek éreztem magam, és az átlaga feletti intelligenciámmal éreztem magamat ostobának, mert az osztálytársaim, és a tanáraim ezt mondták. Aztán elmentem egy másik iskolába, és megszűntek a problémáim. Ezután egy évig körülbelül ha visszagondoltam erre, akkor mindig elkezdtem szorongani, remegni, és pánikolni. Egy ideig bosszút terveztem, de ma már beérem azzal , hogy tudom, hogy jobb vagyok náluk, és ezt a tudtukra is adom. Néhányan azóta bocsánatot kértek, hozzáteszem, azok akiknek talán kevésbé voltak hibásak ebben. Bocsi, ha hosszú volt, a kérdésem annyi lenne csak, hogy milyen mentális betegségem lehetett?



2021. febr. 10. 20:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy állandóan beteg voltam, kb 40 napot hiányoztam évente, ami azért elég durva, de azóta jóval kevesebbet vagyok beteg.
2021. febr. 10. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de ez miert erdekes, ha mar elmult?
2021. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak szeretnék tisztán látni, hogy végleg lezárhassam magamban.
2021. febr. 10. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem mostani a kérdés, de rájöttél mi lehetett ez kérdező?
2022. okt. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!