Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichiáter...

Mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között?

Figyelt kérdés

Olvasgattam neten, hogy mi a különbség, de nem tudtam pontos választ találni.

Igazából azért kérdem, mert segítségre lenne szükségem, és nem tudom melyikhez kellene fordulnom, hátha Ti tudtok javasolni, hogy melyikhez érdemes inkább fordulni.

Azt olvastam, hogy előbb pszichológushoz kell fordulni, aki továbbküldhet máshova ha úgy véli. Ez már eleve elég vadul hangzik nekem, mivel ahogy leírtam, problémáim (mentális) vannak és még az se biztos hogy segítségért fogok fordulni, nemhogy itt pingpongot játszanak velem egyik helyről a másikra küldeni.


2021. febr. 11. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
A pszichiáter orvos, a pszichológus bölcsész.
2021. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit rossz passzban vagy, nincs kivel megbeszélned a problémáid-> pszichológus


Depressziód vagy más mentális betegséged van ami terápiát igényel-> pszichiáter


A pszichológus egy haverpótlék a pszichiáter meg orvos.

2021. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológust az egyszerűség kedvéért úgy képzeld el,mint egy barátot,aki meghallgat és jókat kérdez az életedről, és különböző terápiás módszerekkel rávezethet a problémáid megoldására.

Ha nem "csak" egy személyiségzavar, hanem súlyosabb,és úgy látja, hogy gyógyszerre van szükség a teljes gyógyuláshoz, akkor küldhet pszichiáterhez. Erre nem érdemes ráparáznod, a lényeg,hogy elkezdd, én a pszichológust javaslom első körben. Semmi gáz nincs ebben, még a legnagyobb pszichológusok is járnak pszichiáterhez antidepresszáns gyógyszerekért.Ebben a világban már ezen sem csodálkozom.

2021. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Pusztán annyit tennék még hozzá, hogy a pszichiáter írhat fel gyógyszert, míg a pszichológus nem.
2021. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
4-es vagyok. Az előttem levővel szinte egyszerre küldtük ki a választ, a gyógyszert pedig ő is megemlítette. :D Nem voltam elég gyors. :D
2021. febr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Látom 😁(3)
2021. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
A pszihiáter magasabb szinten foglalkozik a pszihológiával a pszihológus nincs olyan szinten
2021. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
jaj de gyászok vagytok, hogy lepontoztok... hát mi a pszichológus, ha nem bölcsész?
2021. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak klinikai szakpszichológus vezethet terápiát,vagyis a bölcsészet után plusz két év pl.SOTÉn.
2021. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
és klinikai gyakorlat
2021. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!