Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichiáter...

Mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között?

Figyelt kérdés

Olvasgattam neten, hogy mi a különbség, de nem tudtam pontos választ találni.

Igazából azért kérdem, mert segítségre lenne szükségem, és nem tudom melyikhez kellene fordulnom, hátha Ti tudtok javasolni, hogy melyikhez érdemes inkább fordulni.

Azt olvastam, hogy előbb pszichológushoz kell fordulni, aki továbbküldhet máshova ha úgy véli. Ez már eleve elég vadul hangzik nekem, mivel ahogy leírtam, problémáim (mentális) vannak és még az se biztos hogy segítségért fogok fordulni, nemhogy itt pingpongot játszanak velem egyik helyről a másikra küldeni.


2021. febr. 11. 22:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Mivel nincs ebben tapasztalatom, hátha tudtok még egy-két jó ötletet adni azzal kapcsolatban, hogy hogyan kezdjem el. Csak keressek rá a neten és amelyik szimpatikus ahhoz menjek? Vagy különösen figyeljek valamire?

2021. febr. 11. 23:56
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs olyan, akit ajánlanak, az interneten talált is jó lehet, igen. Szimpatikus legyen, ugyanakkor semleges: ne emlékeztessen semmilyen tekintélyszemélyre az életedből, hogy a legmélyebb, legcikibb érzéseidet is el merd neki mondani. Ez a lényeg, hogy őszintén meg tudj neki nyílni, mert csak úgy segíthet a gyógyulásban.
2021. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!