Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichologusok sokat szoktak...

A pszichologusok sokat szoktak kerdezni, vagy ha en nem mondok semmit, csak csondben ulunk?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem fogtok csöndben ülni és sokat kérdezni sem szoktak. Témákat dob fel maximum, 1-1 alkalommal bekérdez. Ezt ne úgy képzeld el, hogy odamész egy adott problémával és az adott problémára tesz konkrét kérdéseket. Mondja, hogy meséld el mi a véleményed az iskoláról/barátságról/szüleiddel való kapcsolatodról stb.stb.
2021. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam főleg arról van szó, amit én viszek.
2021. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 alletta ***** válasza:
100%
bizalom kialakításához, egymás megismeréséhez szükséges a beszélgetés. nem támad le konkrétan a problémáddal, próbál kötetlen, esetleg számodra feleslegesnek tűnő kérdéseket közbeszúrni. vagy tesztet készített, amit a legközelebbi találkozásra kielemez. szerintem ne félj az ilyen beszélgetéstől.
2021. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Minek mész oda, ha nem vagy nyitott a megoldásra? Csak rabolnátok egymás idejét.
2021. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan pszichológushoz mész, aki kiképzett terapeuta, ilyen nem fordul elő, mert nem beszélget, hanem gyógyító módszereket alkalmaz (ami csak látszólag beszélgetés)
2021. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy pszichológusom nem szóltam semmit erre ő se szólt semmit és így ültünk 40 percig óra végéig.


Utána megtanultam hogy kimondjam amit érzek vagy gondolok mert csak így tudok kiegyensúlyozott maradni.

2021. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keveset kérdez, de az a kevés olyan, hogy Téged segít abban, hogy beszélni tudj a problémáidról, a gondolataidat meg tudd fogalmazni, el tudd mondani.

Segít abban, te magad jöjj rá az okokra, és közösen a megoldásra.

2021. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!