Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ebből a negatív...

Hogyan lehet ebből a negatív spirálból visszatérni? Vissza szeretném kapni a régi énemet.

Figyelt kérdés

A gimnázium és az egyetem volt az aranykorom. Volt motivációm tanulni, sportolni, szívesen találkoztam emberekkel, élveztem az életet, segítettem annak, akinek tudtam. A diploma óta minden megváltozott, nem találtam olyan munkát, amit élveznék és ahol megfizetnének, elkopott a német és angol tudásom, pedig emelt szinten tudtam és imádtam prezentálni is idegen nyelven. Abba hagytam a sportot, mondhatni elhíztam, eltűntek az izmaim. 8-10 óra alvás után is alig tudok kikelni az ágyból, egész nap bamba vagyok. Van, hogy egész nap nem vagyok éhes, majd este farkas éhesen betolok valami egészségtelen kaját. Egy helyben tudok ülni akár órákat is anélkül, hogy bármit csinálnék. Telnek a hetek, hónapok a semmivel. Úgy bámulok magam elé néha, mint egy heroinista, pedig nekem semmi függőségem sem volt, nem éltem olyan életmódot, hogy rászolgáljak erre a fizikai és lelki állapotra, sőt éppen ellenkezőleg.


Mivel kezdjem, hogy visszatérjen belém az élet?

23 f


2021. febr. 17. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán kezdetnek az lenne a legjobb, ha kialakítanál egy normális napirendet. Próbálj meg nagyjából mindig ugyanakkor lefeküdni, aludd ki magad rendesen és napközben meg legyél kicsit aktívabb, mert ha csak elvagy, nem fáradsz el rendesen és pont attól fogod magad mindig ilyen tompának érezni, mert mondhatni csak energiatakarékos üzemmódban vagy.

Ha máshogy nem megy, csináld meg előző nap a kajád és így ha megéhezel, kéznél lesz valami finom, egészségesebb és tápláló.

Sajnálatos, hogy nem találtál jó munkát (ezt ne add fel, keress tovább), de legalább utána csinálj olyanokat, amit szeretsz és amit hasznosnak érzel. Ne csak elmenjenek a napok, legyen értelmük is. Sportot is jó ötlet lenne visszahozni az életedbe, először akár csak heti 2-szer, aztán majd ahogy jónak érzed. Nyelvvel is jó lenne majd kezdeni valamit, ha már ilyen jól ment és szeretted is. Visszahozni a tudást nem annyira nehéz, mint amilyen kezdetben volt megtanulni, biztos egész gyorsan menne.

Ha meg több időd van, találkozz a barátaiddal, családdal és csinálj velük valamit. Tudom, most eléggé korlátozottak a lehetőségek, de azért meg lehet oldani ezt-azt. Már az is jó, ha csak beszélgettek és jól érzed magad társaságban. Kellenek az ingerek, különben nagyon bele tud fásulni az ember az unalmas hétköznapokba, ezt már én is tapasztaltam.

2021. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Bocsi ne vedd komolyan

Üdv a "klubban" ez az élet

2021. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hali, hasonlóan vagyok aterzem a helyzeted. 28F
2021. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!