Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már pszichopata munkatárs...

Volt már pszichopata munkatársatok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem egy új munkahelyen. Egy ott lévő "kedves" koleganő élethivatásának tarja, hogy elüldözze az új embereket. Már az 1. nap belém kötött, és közölte, hogy már az elődöm is 2 két után bedobta a törölközőt. Nem tudom mit csináljak. Teljesen tanácstalan vagyok, mert ugye mostanság nem állnak sorba az emberért.

Amúgy ez pont egy szociális intézményben van.


2011. okt. 13. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen embereket egyféleképpen lehet kiborítani, ha nem foglalkozol velük. A munkahelyre amúgy is dolgozni jár az ember, nem társadalmi életet élni. Ha muszáj, hallgasd végig, ne szólj vissza, legfőképpen ne vedd komolyan, és lenéző pillantással (de anélkül, hogy vitáznátok), hagyd ott.


Egyébként van tapasztalatom, de másféle. Randiztam egy kollégával, aki a randin azzal indított, hogy hány emberrel feküdtem már le a cégnél. Második randi nem volt, csak azt sajnálom azóta is, hogy nem öntöttem a fejére a kólát és nem hagytam azonnal ott, hanem megpróbáltam megmagyarázni, hogy téved.

2011. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 MarySue válasza:
Küldd el a k*va anyjába, vagy szólj a főnöködnek. Kinek képzeli ez magát??? (remélem amúgy nem pont ő a főnököd...)
2011. okt. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ötlet. Ha az új kislány beárulja a régi dolgozót, mindenki utálni fogja (különben sem vagyunk az óvodában), és nyilván a régi, megbízható munkaerőt fogják megtartani.
2011. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen alakokra utazik mint te.Nelégy mimóza,beszari.
2011. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pszichopata volt-e, de nemvolt komplett, az biztos.

Nő volt ő is, ötven-valahány éves akkor, és ha azt mondom, hogy elviselhetetlen, akkor az meg sem közelíti a valóságot.

Életemben nem láttam olyan rosszindulatú nőt!

Soha, soha, sehol.

Ő is arra utazott, hogy a fiatal, tapasztalatlanabb kollégákat kikészítse, és elüldözze.

Kettőt sikerült, én maradtam, de folyton piszkált és ott tett keresztbe, ahol tudott.

Egészen addig feszítette a húrt, amíg el nem kezdtem vele szó szerint üvölteni.

Na, ekkor hagyta abba a szemétkedést.

Ááááá...

Még most is be tudnám verni a képét.

Nagyon utálom.

2011. okt. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy munkahelyem, 3. nap kiütöttem a k*csög művezetőt, igaz kirúgtak egyből, de jó volt látni, ahogy előttem térdel! Nem tűröm senkinek, hogy anyázzon, főleg egy idegennek..Ráadásul rá két napra találtam egy sokkal jobb helyet, normális emberekkel.
2011. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Olyan szintű a viszonyuk, hogy ma már attól tartottam, hogy levág egy pofont. Mert azért én is vissza ordítok.
2011. okt. 13. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Volt egy női munkatárs. Nagyon jó kis csapat voltunk, de valamiért (aminek az okát a mai napig nem tudjuk) bekattant. Sunyi és alattomos módon uszította egymás ellen a munkatársakat, akit nem tudott betörni, azt teljes szívéből gyűlölte és ott tett neki keresztbe, ahol tudott. Aztán, miután végre valamennyien átláttunk rajta és összezártunk, felmondott. Ezerszer jobb azóta bejárni dolgozni :)
2011. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kimentem egy osztrák üzembe dolgozni, nem örvendtem nagy népszerűségnek, egyrészt mert nem helybéli vagyok, másrészt nem beszéltem németül.


Volt egy 53 éves osztrák kollegina (nem furcsa hogy ez a korosztály a legkötekedősebb???), aki az első naptól kezdve ki akart készíteni.

Szerinte a magyar egy ingyenélő nép, a magyarok arra pályáznak, hogy majd betelepednek Ausztriába és itt majd dolgoznak egy évet utána hátradőlnek és élősködnek az adófizető osztrákok pénzén.

Biztosra vette, hogy én egy senkiházi, ingyenélő tolvaj leszármazott vagyok.



Nem titkolta, hogy utál, folyamatosan veszekedett velem, de én nem értettem, hogy mi baja. Főként, hogy kicsit sem könnyítette meg a dolgom.


Hetekig sírtam miatta otthon, míg egyszer végül úgy döntöttem, hogy a sarkamra állok. Addigra már jól megtanultam a munkámat végezni, hoztam azt a darabszámot, amit a 10 éve ott dolgozók is legyártottak.


Eldöntöttem, hogy meg kell tanulnom megvédeni magam, különben végem, eltaposnak, Frau Rohadjonmeg kikészít és vége a kinti pályafutásomnak.


Kezdettől fogva tanultam otthon a németet, de beszélni nem nagyon mertem még olyan pár hetes tudással.

na de egy nap szépen összeszedtem magam, odaálltam a banya elé, és megkérdeztem, hogy a munkámmal van-e problémája.

Azt mondta nem, a munkámmal nincs probléma.

Kérdeztem, hogy akkor velem, a személyemmel van problémája? Azt mondta igen. Nem kedvel és nem fog elviselni maga mellett. Törökökkel sem dolgozik együtt, magyarokkal sem fog. (idáig egy "idegent" sem tűrt meg maga körül, vagy elüldözte őket vagy másik sorra rakatta át a külföldieket)


Erre megmondtam neki, hogy ez egy gyár, ahol termelni kellünk. Mi nem barátok vagyunk, hanem kollégák, itt nem szeretni kell egymást, hanem együtt dolgozni.

Ha a munkámmal probléma van, én változtatok, más meg nem fontos.


Onnantól kezdve hogy ezt németül el tudtam mondani, visszavett magából, de néha-néha megkísérli még hogy alám tegyen.

A munkámat elismeri, és csak azért visel el, mert jól dolgozom, és nem szoktam hiányozni sem a munkából.

Fárasztóbb lenne egy új embert betanítani, mint engem levegőnek nézni.


Időnként emlékeztetnem kell rá, hogy nem kell szeretnie, csak kibírnia velem minden nap 8-10 órát és ennyi.


----


Hogy segítsek is neked, ne csak meséljek:


Tedd azt, amit az első válaszoló is írt. Rohadtul fogja bosszantani az, hogy levegőnek nézed. És szét fog robbanni az idegtől, ha a b*szogatásai ellenére kedves és tisztelettudó maradsz vele szemben.

Kulturáltan is meg lehet mondani mi az ábra. Tehát azt kell neki jelezned, hogy ha a munkáddal van probléma, akkor jogos hogy szól érte és te igyekszel változtatni, javítani a munkádon, de ha a korod, vagy a személyiséged zavarja akkor hiába piszkál, a lényeg hogy együtt tudjatok dolgozni, termelni, szeretni nem kell egymást.


Tényleg maradj higgadt, így a többiek nem azt fogják látni hogy ordibálsz egy régi dolgozóval, hanem azt hogy te rendes vagy csak ő b*sztat.

Legalább is így kell ügyesen kihoznod a dolgokat hogy te maradj a kedves, rendes, ártatlan.


Ha ő feletted áll a rangsorban akkor egyszerűen kérdezd meg tőle, mi is a konkrét elvárása veled szemben.

Vagy egyébként is. Nyugodtan kérdezd meg, ha valamit mondd neked ami nem tetszik, hogy ezt most miért tette, miért mondta.

Meg fog lepődni, hogy így direktbe rákérdezel.


És próbáld vele négyszemközt higgadtan megbeszélni, hogy mi is a problémája a munkáddal. Mert csak az számít.

A személyeskedést meg tegye félre.

2011. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nem pszichopata! Ha az lenne akkor már kinyírt volna mindenkit!
2011. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!