Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet eldönteni egy...

Hogyan lehet eldönteni egy gyerekről, hogy pszichopata?

Figyelt kérdés

Ha nekem lesz egy pszichopata gyerekem,honnan látszik a viselkedéséről,hogy az?Gondolom tör,zúz,parancsolgat.

De ez csak feltételezés,inkább világosítsatok ti fel.

Ja igen,és pszichopata alatt azt a biológiai eredetű elváltozást értem,ami azt vonja maga után,hogy az illető képtelen az együttérzésre,nem tanul a hibáiból,hihetetlenül gátlástalan,törvényszegő,stb.


2011. máj. 9. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig a végleges diagnózist bízd szakemberre. Gyanúval viheted hozzá, de ő mondja ki a végső ítéletet.
2011. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Én akkor ijednék meg,ha kínozná az állatokat.


Tehát nála gyengébb,neki kiszolgáltatott élőlénynek okozna fájdalmat az együttérzés jele nélkül.


(nem étkezési célból,mint pl:agyonüt egy nyulat vadasnak.:)Hanem mondjuk ha felgyújtja/felakasztja a macskát)

2011. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a pszichopatizmus tüneteiből. korán, nagyon részletesen kell figyelned. de nem jó eleve így hozzáállni, hogy beteg gyereked fog születni. mindenre van esély, de mindenre nem lehet felkészülni. és ha állandóan gyanúsítani fogod, minden apró jelre rámeséled hogy pszichopata, és lehet, ezért nevelsz belőle beteg embert


13:11 érdekes kérdés, mert elég sok gyerek csinál ilyeneket, általában a gyerek nem képes az együttérzésre egy darabig, a fiúknál amúgy is később/gyenegébben alakul ki. meg aztán a felnőttek is pszichopaták, mert áttaposnak másokon érzések nélkül. nem érezhetnek mindenki iránt részvétet, akiket "elfogyasztanak". tehát mint ilyen a pszichopatizmus nem létezik, mert az önzés egy túlélési ösztön. ha eltaposol egy hangyát, lehet te sem érzel bűntudatot érte, pedig értelmetlenül oltottad ki egy lény életét.

2011. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"a pszichopatizmus tüneteiből. korán, nagyon részletesen kell figyelned. de nem jó eleve így hozzáállni, hogy beteg gyereked fog születni. mindenre van esély, de mindenre nem lehet felkészülni. és ha állandóan gyanúsítani fogod, minden apró jelre rámeséled hogy pszichopata, és lehet, ezért nevelsz belőle beteg embert"


tudom,szüleim is elkövették ezt a hibát

2011. máj. 11. 00:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

08:57 vagyok


neked pont ezért kellene pozitív megerősítésekkel nevelned a gyereket.

az érzéketlenség sokszor nevelés kérdése, nem veleszületett, tehát rajtad múlik. figyeld, miközben játszik, vagy olyan játékokkal foglald le, ami fejleszti az empátiáját. mint leendő szülő, szerintem felelősséged tanulni a nevelésről, keress fel kifejezetten pedagógusokat tanácskérésért.

2011. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

12:13


Kösz a tanácsot!

2011. máj. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!