Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki öngyilkos???...

Miért lesz valaki öngyilkos??? Mit erez olyankor a beteg?

Figyelt kérdés

Gyógyszer mellett is lehet valaki öngyilkos?

Apróság miatt is véget vethet valaki az életének?



2021. febr. 21. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Bármi miatt lehet, trauma, lelki gondok, család stb. Én akkor lennék öngyilkos, ha valaki elvenné az Adidas cuccaimat, amiket sok pénzért vettem mivel többre tartom a ruháimat mint a szüleimet pl. Nem troll vagyok, tényleg így van.
2021. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

hosszan tartó kilátástalan helyzet, ahol nem találod a megoldást egy rossz állapotból, az állapot meg igen rossz, de halvány segédfogalmad sincs, merre keresd a kiutat. ez biztosan egy ok lehet.


nagy lehet a szerepe annak, hogy nincsenek valakinek barátai, társasága, a szociális szükségletei nincsenek betöltve, magányos és az felőrli.


valakinél egy hatalmas veszteség lehet az ok, amin nem tud túllépni.


vagy elképzelhető valamilyen tudatmódosítő szer hatása alatt csinál hülyeséget valkai


Az érzés nyilván valami leírhatatlanul nagy hiányérzet többnyire, lelki fájdalom, valaminek a hiánya, ami ellen nem tud mit tenni.


lehet a környezet is, zsarnok, erőszakos, agresszív emberek között él, akik rendszeresen bántalmazzák, fenyegetik, kihasználják, stb.

2021. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Reménytelenség, fájdalom. És nem tervezve, csak úgy jön. Legalábbis nekem így volt, amikor majdnem.
2021. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami meg a kérdésed másik részét illeti, sokan vannak olyan állapotban, hogy reménytelennek érzik a helyzetüket, de nincs bátorságuk az öngyilkossághoz, és sokszor látszólag apróság az az utolsó csöpp, amitöl mégis megteszi.
2021. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első alkalommal egy apróság miatt próbáltam meg, de nekem nem tűnt annyira kis dolognak. Előtte már elég sok dolog felgyűlt bennem és ez adta meg az utolsó löketet.

A második alkalom 2 nappal utána volt, ugyan ezért.

A harmadik egy hete történt, mert már nem bírtam tovább elviselni magamat.

2021. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

#5 vagyok

Nehéz leírni mit is érzek. Végtelen fájdalmat talán. Mintha senki se szeretne, olyan érzés.

2021. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Úristen. Ezek a válaszok. Nem értem, hogy nem szeret valaki érni.


Nyugi, megértem. XD

2021. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
*élni naaa
2021. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
van az a fajta lelki fájdalom, amit nem lehet leírni. amikor a rossz helyzet, amire nincs megoldás, csak elborít teljesen, és már nem bírod elviselni, és akkor előfordulhatnak időszakos kiborulások, amikor mindenre szellemileg használhatatlan vagy egy napig, és koncentrálni se tudsz, és ilyenkor van nagyobb esély arra, hogy hülyeséget csinálj.
2021. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Reménytelenséget és kilátástalanságot. Nem hiszi, hogy valaha boldog lehet, legyőzheti a problémáit. Úgy érzi senki nem érti meg, magányos, egyedül van. Úgy érzi senki se szereti. Gyűlöli és nem tudja elviselni magát. Mikor valaki megkísérli az öngyilkosságot szinte teljesen önkívületi állapotba kerül a sok fájdalomtól amit érez. Mintha szemellenzővel nézné valaki a világot és nem látná a jót, csak a rosszat.
2021. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!