Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ilyen esetben?...

Mit tehetnék ilyen esetben? 17 éves vagyok

Figyelt kérdés
Úgy érzem segítségre lenne szükségem, rengeteg minden van, amit nem tudok feldolgozni egyedül. Tudom, még túl fiatal vagyok, hogy ilyet mondjak, de úgy érzem, kezd széthullani az életem. Anyámnak már említettem a pszichológus témát, de ő nem hajlandó ebben támogatni, apám meg, mióta különköltöztünk tőle, nem is érdeklődik felőlem. Sajnos nincsen testvérem, sem barátaim, akiket közel érezhetnék magamhoz annyira, hogy beszéljek a gondjaimról. Kezdem kilátástalannak érezni a helyzetemet. Tudna valaki segíteni, hogy honnan kérhetnék segítséget, vagy hogy hol találhatnék olyan embert, aki meghallgat?

2021. febr. 21. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust kell keresni. Nem kell nagy ügyet csinálni belőle, egyeztetsz vele egy időpontot, és elmész. Háziorvos/ gyerekorvos is tud segíteni, szóval akihez mész ha pl lázas vagy.
2021. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos be tud utalni pszichológushoz, esetleg ha az iskoládnak van, őt is felkeresheted. De ha az elég neked, hogy valakivel megbeszéld a dolgot, nekem elmondhatod, adok tanácsokat. De nem vagyok szakember, ha olyan a gond, inkább szakembert keress.
2021. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia


Esetleg ha van kedved, írhatsz nekem is.

A gyerekorvoshoz egyedül is el tudsz már menni, Ő továbbküldhet pszichológushoz.

A délután. hu oldalom írhatsz emilt névtelenül is, kiképzett segítő válaszol, de lehet chatelni is a segítőkkel. Meg van adva, hogy melyik nap lehet igényve venni a chatet 18-21 óráig. Én eddig 3 segítōvel chateltem ott, nagyon kedvesek voltak.

2021. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

TB alapon is el tudsz menni pszichológushoz, az ingyenes. Menj el a háziorvosodhoz, ő majd eligazít. Elméletben minden iskolának is van pszichológusa, de a gyakorlatban ez gyakran nem elérhető. Szerintem menj el a háziorvosodhoz. Valószínű, hogy a pszichológusnál sokára kapsz időpontot. De ezen ne stresszelj, a fizetősnél is így van. Mindenképp menj el, és légy majd nagyon nyitott, mert csak úgy van értelme a dolognak.

A pszichológusnál valószínűleg kapsz majd egy kérdőívet is a "probléma tipusaid" felmérése érdekében. Gondold majd át előre, hogy fogalmaznád meg a problémáid és azt, hogy miben kérsz segítséget, mert ezzel kapcsolatban lesznek kérdések. De ne aggódj, majd mindent el fognak mondani.


További sok sikert. :)

2021. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!