Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakember lehetne...

Milyen szakember lehetne segítségemre, ha úgymond egy "speciális" eset vagyok? Úgy érzem, hogy az eddigi terapeutáim nem értették a problémámat.

Figyelt kérdés

Szorongásos eredetű gondjaim vannak. Nagyon zárkózott, introvertált típus vagyok kreatív gondolkodással. Szeretek ellenni a saját világomban sokat ábrándozva. Írásban jobban fejezem ki magamat, mint szóban. Alapvetően az emberek zömétől eltérő gondolkodással rendelkezek, ez fiatalabb koromban elsősorban a tanulási gondjaimban tükröződött, illetve abban, hogy nem tudtam/tudom kamatoztatni a tehetségemet. 23 éves férfi vagyok, Szegedhez viszonylag közel élek. Van egy rokonom, aki mondta, hogy kiemelkedően jó önreflexiós készségem van. Ő vetette fel a magasan funkcionáló autizmus lehetőségét is, mert őt idézve elvileg "vannak olyan viselkedés, gondolkodás mintáim, amik a spektrumba tesznek". Vele nem tudok egyébként találkozni sajnos, mert külföldön él.

Autizmus megléte nincs alátámasztva vizsgálattal. Nem tudom, hogy ha eljutok egyáltalán az autizmus vizsgálatáig, akkor külön tudják e választani a pszichés problémáimtól az autizmus "tüneteit"?

Szerintem enyhe poszttraumás stresszről lehet beszélni az én esetemben, mert bár vannak "betörő gondolataim", de nincsenek rémálmaim, se depresszióm. De ugye itt is hiányzik a vizsgálati alátámasztás. Felmerült bennem, hogy szükséges egyáltalán az autizmus kivizsgálása? (Gondolom igen, mert csak így könnyebb velem kezdeni valamit.)

Úgy érzem, hogy a terápiában nálam talán máshova kell tenni a hangsúlyokat, mint a legtöbb embernél.

Mostanában nézegetek trauma feldolgozásával kapcsolatos könyveket. Ezek mennyire hasznosak? Melyik könyvet ajánlanátok?

Végezetül tudna valaki esetleg Szegeden olyan terapeuta szakembert, aki ilyen kis "különc" emberekkel foglalkozik?



2021. febr. 22. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
És hol van a specialitás ebben az esetben?
2021. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi speciális nincs benned. Attól, hogy te eldöntötted, hogy mi bajod van, nem biztos, hogy tényleg az. Még az se biztos, hogy van egyáltalán. Lehet, hogy csak egy érzékeny, művészlelkű fiatal vagy, ami szintén nem kuriózum. De max beszélsz egy pszichológussal, rábólint, hogy jóvan auti vagy, és viszlát, szaladhatsz. Igazán semmi nem fog változni.
2021. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ebben semmi egetrengető nincs. Elmész a dokihoz, ott majd kivizsgálnak.
2021. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "speciális" szót több mindenre értettem. Egyrészt arra, hogy máshogy kell (szerintem) dolgozni velem, mint sok emberrel, másrészt pedig olyan szintű önreflexióra vagyok képes, melyre a legtöbb ember nem. Ez a képesség pedig az átlagnál magasabb IQ-ra enged következtetni... csak másképp gondolkodok.

Harmadrészt pedig szó szerint mondta nekem a legutóbbi terapeuta, hogy egy "speciális kliense" vagyok.

Az, hogy érzékeny vagyok.. valószínű..

Hogy mennyire lehetek művészlélek, nem tudom, de azt tudom, hogy soha nem szerettem pl. festeni, csak rajzolni. A zenéért, és táncért sem voltam odáig soha.

Mivel 13-14 éves koromban volt az utolsó szorongásmentes időszak, ezért valószínűleg van valami bajom. Én ptsd-re tippelek a tünetek alapján.

2021. febr. 23. 16:26
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy jólesik azt hallani, hogy különleges vagy, de ez a legtöbb esetben csak ámítás, hogy jobban érezd magad. A pszichológus ért az emberekhez, nekem is az esik le, hogy különlegesnek szeretnél számítani. Ezzel nincs is gond, de azért ne térjünk el a realitástól.
2021. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiségzavar? Az stimmelne
2021. márc. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető az asperger szindróma, elmennèk a helyedben ezt kivizsgáltatni, had ne mondjam a "nagy emberek közül mennyinek ez a tünete, azt hiszem Elon Musk is most vállalta fel. És igen az autizmus gyakran hordozza az úgymond alkalmazkodási képtelenséget, így leszünk aztán depressziósak az emberek mert nem tudnak úgy beilleszkedni,megèrtèsre találni.
2021. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!