Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám bátyámat rávenni...

Hogyan tudnám bátyámat rávenni, hogy keressen fel szakembert az alkoholbetegsége és a szorongásos problémái miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon erős és makacs egyéniség, ezért nehéz vele. Sok pszichológiai könyvet olvastam, ezért is amatőr módon létrehoztam egy diagnózist. Fél szemére vak és az anyja (féltestvérek vagyunk) eléggé elhanyagolta érzelmileg gyerekkorában, valószínűleg emiatt alakult ki nála szorongásos zavar, ami leginkább agórafóbiában jelentkezik nála. Nagyon fél kimenni az utcára, társaságban lenni, szinte pánikban van ilyenkor. Fiatalabb korában tudott erőt venni ezen, de mivel szakemberhez sose vitték a szorongása ugyanúgy meg volt. Ennek az lett az eredménye, hogy 45 évesen egy kiégett, egyedül élő, alkoholbeteg ember lett. Lányokkal se volt sose rendes kapcsolata, mindig csak kihasználták. Úgy érzem, ha időben kapott volna segítséget, akkor most nem ez lenne. Hogyan tudnék neki segíteni? Rettentően fél az orvosoktól is, pedig lenne pénze akár a legjobb szakemberekre is. Nagyon bánt, ami vele történik és nagyon aggódom miatta.

2021. febr. 23. 23:01
A kérdező szavazást indított:
pszichiáter
alkoholbeteg
agórafóbia
szorongásos zavar
szorongás
antidepresszáns
depresszió
szociofóbia
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából attól többet nem tehetsz, mint annyit, hogy elmodod neki, hogy aggódsz érte. Keress te konkrét szakembert, mondd meg neki, hogy hozzá elmehetne itt a száma. Az viszont az ő döntése elmegy-e hozzá. Másban nem nagyon tudsz segíteni
2021. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szavazást véletlenül csináltam, kulcsszavakat akartam megadni.
2021. febr. 24. 00:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az ő döntése, de nagyon aggódom miatta, teljesen felőröl ez az érzés.
2021. febr. 24. 00:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet, hogy magának kell eldöntenie, hogy változtatni akar.

Feltételezem olyan mélyen van, hogy ez meg se fordul a fejében. Egyszer olvastam, egy példát, ha azt akarod, hogy változtasson nem erőltetheted rá a dolgot, mert annál inkább ellenkezni fog. A példában egy házaspár szerepelt és az egyik fél változásra akarta sarlallni a másikat. A nyüstöléssel semmit nem ért el ezért vett egy könyvet a témában, kitette jól látható helyre, ahol a párja hozzáférhetett. Korábban ajánlotta neki de akkor nem volt hajlandó elolvasni. Viszont miután elérhetővé vált számára titokban elolvasta.

Sajnos nem tudok konkrét megoldással szolgálni neked.

2021. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!