Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni, de miért?

Nem tudok aludni, de miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (26/F)


Elöljáróban leszögezném, hogy nem iszom, és nem élek semmilyen tudatmódosító szerrel/szerekkel!


Na, most az a helyzet, hogy az agyam képtelen kikapcsolni...

Most ez kicsit ijesztően hangzik, de naponta ilyen 2-3, nagyon max 4 órákat alszom, egyszerűen nem tudok leállni.


Úgy járok dolgozni, hogy szinte el se fáradok, és vezetni is úgy, (jogsi) hogy alig alszom, de mindig képben vagyok, és az oktatóm is nagyon meg van velem elégedve.


Viszont.. már néha jelez a szervezetem némi koordinációs zavarral amikor nem vagyok aktív impulzusom alatt, és, kis mértékben alkalomadtán éjszaka jönnek ilyen apróbb, de nem túl releváns hallucinációk.

Bevallom, kezdek kicsit félni, hogy ha nem is most, vagy esetleg holnap, de meg fog borulni az elmém..


Gondoltam arra, hogy a korábbi párkapcsolatom feldolgozása zajlik a háttérben, és nem az előtérben, vagy mert voltam katona, és szolgáltam a határon, meg voltam misszióban is, aminek a lefolyása még önmagában nem is olyan gáz, hanem, talán ezek tették tönkre az alvókámat, mert körülbelül fél éve van ez az állapot.


Korábban is szerettem éjszakázni, de mostanában úgy érzem nagyon eldurvult a helyzet.


Most ezzel orvoshoz kéne mennem?

Mert komolyabb lelki problémám nincs, most a korona alatt is van munkám, úgymond komoly korlátozás alatt nem vagyok élettanilag sem.

A szociális életem kiegyensúlyozott, és eseménydús, szóval, ezt nem értem. :D

Régen rendszeresen jógáztam, és meditáltam is, de nem jött be.

Gyógyszert nem akarok szedni, nyugiteával már próbálkoztam, de az is zsákutca.


Járt valaki hasonlóan? Esetleg valami ötlet?


Beszéljünk róla!

Előre is köszi!!



2021. febr. 26. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

'Elöljáróban leszögezném, hogy nem iszom, és nem élek semmilyen tudatmódosító szerrel/szerekkel!'


Ez a baj.

2021. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Rivotril vagy xanax,de inkább rivotril
2021. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem inszomnia és ha úgy van, vedd nagyon-nagyon komolyan!

Mielőbb jelentkezz be alváslaborba, kivizsgálásra!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=milyen+egy+..


[link]

[link]

2021. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Somnocentert nem ajánlom! Kókler társaság. Tőlem a "szakorvosi konzultáción" húszezerért még annyit sem kérdeztek meg, hogy fogyasztok-e koffeint, és ha igen, mennyit, mikor; milyen a táplálkozásom; milyen fényviszonyokat és hőmérsékletet tartok a hálószobában stb.

Viszont kivizsgáltatni tényleg érdemes, csak nem pont velük.

2021. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Én drogoztam, és utána voltam ilyen tüneteim, nálad viszont nem tudom mivan.

Viszont nekem először felírtak rivotrillt egy ideig használt, aztán utána Xanaxot. Most is csak Xanaxal tudok aludni, menj el egy orvoshoz!

2021. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

" naponta ilyen 2-3, nagyon max 4 órákat alszom,"


Vagy 20 éve én is így vagyok.

Más az alvásigény. Ennyi.

2021. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem az a baj, hogy nem álmosodsz el este? Nyilván, ha nem vagy álmos, nem is akarsz aludni, de ha akarnál se tudnál.

Erre a problémára szokott jó lenni nálam 2 db melatonin tabletta lefekvés előtt 1 órával, ez általában elálmosít, és el tudok aludni. Ez nem olyan addiktív mint a Xanax és társai.

2021. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem alszol, mert kifáradt a mellékveséd. (Ennek hátterébe valószínűleg áteresztő bél szindróma áll, de ezt hagyjuk későbbre. Szóval mellékvese termeli a kortizol, valamint a melatonin hormonokat, melyek egymás antagonistái. Előbbi ún. stresszhormon, utóbbi az alvásért felelős. Amikor egy felderítetlen gyulladás van a szervezetedben (itt jön képbe a vékonybél), azt egyfajta belső stresszként éli meg a test. A stressz hatására nagy mennyiségben nyomatja a kortizol, ami viszont erősíti a gyulladásos folyamatokat, és beindul az ördögi kör.

Bocsi, most mennem kell, ha érdekel a téma, holnap esetleg megbeszéljük.

2021. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!