Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az IQ csak a gondolkozás...

Bulcsando kérdése:

Az IQ csak a gondolkozás képességét méri vagy a terhelhetőséget is?

Figyelt kérdés
Nekem egyszer azt mondták hogy 110 az IQ-um , de még egy napig se tudok olvasni egy könyvet mert bele fásulok és utána valami kevésbé szellemi képességet igénylő dologgal kell elfoglaljam magam hogy kipihenje az idegrendszerem ez hogy lehet ez így van minden 110 -es iqus emberrel . A durva hogy ilyen értelemben nekem még az alvás sem elég hogy utána egész nap gondolkozhassak.

2021. márc. 1. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A logikai képességet méri. A koncentráció sokkal könnyebben fejleszthető, mint az IQ.
2021. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam pár éve mensa tesztet, 130 feletti lett az eredmény. De a terhelhetőségem egyenlő a nullával.
2021. márc. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az azt jelenti hogy egyáltalán nem tudsz semmit se csinálni ?
2021. márc. 2. 03:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem magas az IQ-m , viszont ADHD-s vagyok. Könyvet olvasni én sem tudok, 3 oldal után nem tudom miről van szó.
2021. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó vagy matekból és nem tudsz figyelni ? Nagyon furcsa szerintem egy szint után biztos ellent mondásos a dolog és nem lehet a kettő együtt, mert kompenzálja az egyik a másikat bár lehet hogy van olyan egy szintig hogy valakinek jó az agya csak kevés és fáradékony .
2021. márc. 2. 23:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet a 2 együtt. Semmi sem zárja ki. Ahogy a logika sem feltétlenül annyit jelent, hogy jó vagy matekból. Része az is, hogy mennyire látod át a körülötted történő dolgokat, mennyire vagy képes megoldásokat találni. Egyébként az IQ mellett ott az EQ is.


Az igaz, hogy valamilyen szinten a magas IQ kompenzálja a hiányosságokat, de a felnőttkori ADHD sem abból áll, hogy valaki nem képes fenntartani a figyelmét. Sokkal inkább a belső feszültségről, a folyamatos gondolatrohanásról. Azon pedig a magas IQ nem, hogy javít, hanem megnezhezíti, mert mindig mindenben a logikát keresed, a szándékot, a célt, a megoldást.


A világ felépítése pedig nem az èrtelmes embereknek kedvez. Van lelki világod is. Azt gondolom boldogabb az az ember aki nem lát ki a saját mikrokörnyezetéből.

2021. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy érted hogy szerinted a gondolkodás nem jó ?
2021. márc. 3. 04:58
 8/12 anonim ***** válasza:
De, a gondolkodás jó és hasznos dolog, a túlgondolás viszont nem.
2021. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki nem gondolja túl a dolgokat kevésbé látja át, hogy valójában mekkora kilátástalanságban él az ország nagy része, vagy legalábbis azt, hogy mennyire korlátozottak a lehetőségei.


Nem hiszem, hogy lenne ember aki nem gondolkodik. Ilyet állítani sértő volna. Az sem biztos, hogy minden ember sikeres lesz akinek magas az IQ szintje. Rengeteg más dolog határozza meg, hogy ki vagy tulajdonképpen. Az alap személyiségnek csak nagyon kis részét teszi ki a IQ szint. Az, hogy milyen környezetben szocializálódtál, milyen genetikai tulajdonságokat örököltél (a mentális betegségek esetében bizonyított a családi halmozódás, mint pl a depresszi, a biplorás zavar, a szorongásra valò hajlam stb) vagy akár az, hogy milyen traumák értek az életben.


Magas IQ nem egyenlő siker, ha mellé nem társul EQ és az előbb felsorolt egészségek személyiségfejlődés, ha ez mind meg is lenne, sem adott, hogy igazgató, feltaláló leszel.


A magas IQ pont olyan adottság mint a szabályos testfelépítès, a művészetekhez való képesség, a jó énekhang, a jò táncos... mindegyik egy adottság, ami fejleszthető, de sok más is kell a sikerhez. Nyilván egy ilyen adottság előnyt jelent.


Pl esetemben a tanár elismerte, hogy nagyon kevés tanulás mellett nagyon jól látom át a dolgokat, elismertek mint értelmes embert, viszont lustának neveztek, és szabálysértőnek, nehezen kezelhetőnek (ez azADHD tünetek egy része. Lógtam a suliból mert nem tudtam végigülni az órákat. Problémás gyerek voltam. Egy érettségit mégis jó eredménnyel végeztem. Jobbal mint aki 12 èvet végigtanult. Az egyetemről már kiestem, mert a koncentráció hiánya nélkül ott már kevés ha valaki értelmes.

Ezek elsőre traumák voltak, de feldolgoztam. Megtaláltam a helyem az életben. Ahol kihasználhattam azt, hogy átlátom a dolgokat, és megkapta a lehetőséget, hogy ADHD túlpörgötsége se okozzon gondot. 25 évesen már üzletvezetője voltam egy Budapest belvárosában lévő étteremnek.


Azt most vegyük ki a történetből, hogy milyen helyzetben van most a szektor. Egyszer vége lesz, most meg kár ezen rágódni, mert ez van.

2021. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok neked regényt írva lehangoló lenni (bár tudom sikerült) csak ha fiatak vagy, esetlég 20 év alatt, akkor szeretném, hogy fekészülj, hogy ez egy munkahelyen sem előny. Nem szeretik sok helyen azt az embert aki képes belelátni dolgokba. Talán a tulajdonosok igen. A közvetlen felettesed ellenben egy riválist fog benned látni, a csapat is, és minden lehetőséget meg fognak ragadni arra, hogy eltapossanak. 28 év alatt 10 munkahelyem volt.


Mint üzletvezető is utasításra azokat az embereket kellett felvennem akik befolyásolhatóak, ìgy formálni lehet őket. Kivolt mondva "jó katona lesz belőle"


Nem kell tovább menni a magyar oktatásnál, semmit sem tanìtanak arról hogyan tudsz érvényesülni az életben. Ha jól emlékszem max önéletrajzot írni tanítanak meg. Nem cél a világban olyan embert teremteni aki gondolkodik. Az erény az manipulálhatóság.

2021. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!