Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Van más is aki...

Ez normális? Van más is aki hasonlót él át?

Figyelt kérdés
Sokkal jobban szeretek el lenni a saját kis képzeletbeli világomban, mint a valóságban. Inkább gondolkodom azon, hogy mi történik ott és úgy írom a történtetet, ahogy akarom, minthogy a valóságban foglalkozzak a problémákkal. Barátaim, rokonaim nincsenek, nem igazán van kivel kommunikálni ezért inkább az általam olvasott/látott Sci-fi, Fantasy művekből ollózok össze egy saját kis világot ahol elbúlyhatok a való világtól.

2021. márc. 2. 03:01
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Én is így vagyok ezzel.

A valóságban vertek a szüleim, egy nagyon rossz iskolába kerültem be, ahol zaklattak az osztálytársaim, illetve mentális problémáim is vannak.


A képzeletbeli világban éléssel nincs semmi baj, főleg, amikor nincs más út.

Jobb ebbe menekülni, mint például az alkoholba, a drogokba vagy akár az öngyilkosságba.

Engem ez mentett meg, így tudtam csak túlélni.

2021. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális, ez csak annyit jelent, hogy magányos vagy. Hosszútávon viszont nem túl hasznos, ha a saját kis világodban ragadsz és nem törődsz a valósággal. De ha neked jó így, akkor nincs vele probléma. Ha zavar, akkor pszichológus felkeresését javasolnám.
2021. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
42%
TÖKÉLETESEN LEÍRTÁL ENGEM. Bar én nem vagyok teljesen elhatárolódva a külvilágtól, én esténként szoktam fantáziálni, kicsit kizárni a valóságot nagyon jól esik. Azért ennyire ne határolódj el a valóságtól, mert annak úgy semmi értelme. “Rossz úton jár az aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni”- mondta Dumbledore is, úgyhogy egy kicsit vegyél vissza belőle és úgy teljesen rendben van
2021. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!