Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van hozzám hasonló? Ez normális?

Van hozzám hasonló? Ez normális?

Figyelt kérdés

Kb 5-6 éve a minden nap a napom ébren töltött óráinak kb. négyötöd részét valahol máshol töltöm. Mármint agyilag. Kialakítottam magamnak egy más világot. Ott nem én vagyok a főszereplő, hanem egy ellenkező nemű, de korombeli személy. Egy egész gyerekkort eljátszottam az agyamban, hogyan él, mik a szokásai, hogyan nőtt fel, mikor született, milyen kapcsolatai vannak, mik a problémái (ezek javarészt hasonlóak, vagy teljesen megegyeznek az én szituációmmal) stb. Minden nap órákat képes vagyok órákat eltölteni ezekről a dolgokról való gondolkodással. Ilyenkor járkálok a szobámban, elsuttogom a dialógokat (van hogy egymás után újra és újra ugyanazt suttogom), ha nagyon beleélem magam akkor ugrálok, futok körbe a szobámban, nevetek, sírok, egyszerűen átélem a kitalált fájdalmait és örömeit, úgy, mintha azok az enyémek lennének. Öntudatos vagyok, tehát véletlenül se engedem, hogy valaki meglássa, mit csinálok, szégyenkeznék valószínűleg, ha rajtakapnának. Mindig azt a pillanatot várom, hogy a szüleim elhagyják a házat, hogy szabadon futkorászhassak és beszélhessek a házban.


Van, hogy youtubeon videót nézek és ez ilyenkor el tudja venni a figyelmemet erről a világról, de egyébként mindig ott járok.


Ez mitől lehet? Hogyan tudnék végleg elszakadni ettől a világtól? Minden más ember is van így?


Szeretnék normális 17, majdnem 18 éves lány lenni, eljárni barátokkal, nem ilyennel tölteni az időmet.



2018. aug. 12. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Akaraterő. Többet nem csinálod, idővel meg elfelejted.
2018. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
24%
Teljesen normális, én is felépítettem egy világot a fejemben, sőt, szerintem mindenki néha belegondol, hogy "mi lett volna ha". Valószínűleg sokat voltál egymagad gyerekként, vagy több figyelemre vágytál volna, és ezáltal kicsit megszabadulsz a való élettől és elgondolkodhatsz egy másik életen, ami gondolom jobb a fejedben mint az igazi. Azt gondolom, hogy ez teljesen oké addig amíg nem akadályozza az "igazi" életed, tehát azért járj el barátokkal meg minden amire vágysz
2018. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, Igen. Akaraterő. De ez az egyetlen ami boldogság számomra, így nehéz.



2, Nincsenek barátaim. Szeretni szeretnék mondjuk.

Egyébként amikor azt mondtam, hogy hasonlóak vagyunk, igazából csak annyiban, hogy hasonlóak a problémáink. Más szemszögből viszont egy teljesen különálló személyiség. Tehát nem azt játszom el, ami megtörtént velem, hanem elképzelek valamit, most jelenleg azt a dialógot játssza újra és újra az agyam már napok óta, hogy a fiú testvérének egy barátja és szülei átjöttek vacsorázni, és apa elmeséli nekik, hogy milyen a fia, hány éves. Egyébként a fiú súlyosan autista. Alig tud beszélni. Én nem vagyok autista.

2018. aug. 12. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Maladaptív álmodozásnak (maladaptive daydreaming) hívják. Amíg nem gátol a mindennapi életedben, pl nem hanyagolod a tanulást miatta, nincs gond. Én is csinálom, főleg utazás közben, elalvás előtt. Akaraterővel tényleg megszüntethető, de ennek nem látom értelmét. Nekem segíteni szokott stresszes helyzetek kezelésében is. Aspergeres lányoknál egyébként elég gyakori a fantáziavilág kreálása.
2018. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3, Utána olvastam és nagyon érdekes. Teljesen azonosulni tudok az olvasottakkal. De épp ez a problémám, hogy nem tudok kilépni ebből a világból. Ha el is van vonva a figyelmem, fél fejjel még mindig ott járok. Tanulni nem igen szoktam, csak ha jön egy dolgozat, akkor előző éjjel gyorsan rákényszerítem magam, hogy elszakadjak egy 30 percre. 4-es tanuló vagyok, de lehetne jobb is. Lesz még nehezebb évem. Aspergeres nem hiszem, hogy vagyok. Semmiben sem vagyok kiemelkedő.


Szerintem az is baj, hogy mélyen nem akarom, hogy megszűnjön. Boldogságot okoz, megnyugszom tőle. Csak azért néha jó lenne ha tudnék szocializálódni. Ezzel van gondom főleg.

2018. aug. 12. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben érdemes lehet pszichológussal beszélni. Vagy neten keresgélj, kinek hogy sikerült megszüntetni, angolul biztos találnál valamit.
2018. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az álmodozás , kèpzelgès termèszetes dolog,amit mindenki csinál, pláne a fiatalok. Ez viszont már túlmutat puszta kèpzelgèsen, ha azt várod folyton,hogy emiatt egyedül lehess. Pszichológiai kezelès lehetőleg egy kiváló orvossal minimum hetente jót tenne. Ezenkívül eljárhatnál társaságokba, szerezhetnèl barátokat, kapcsolatot. Szerintem a magány váltja ki ennyire nálad. Az,hogy ellenkező nemű az elèg fura.
2018. aug. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg örömet okoz ez neked, jól érzed magad így(néha még segít is a stressz leküzdésében) addig nincs ezzel baj. Bizony vannak még így páran... Baj akkor lesz ha meggátol a mindennapi életedben mert nem tudsz fontos dolgokra koncentrálni stb.Akkor kell majd az akaraterő.. Addig viszont ne izvulj emiatt, csak lazulj és érezd jól magad.
2018. aug. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!