Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mitől alakulhat...

Szerintetek mitől alakulhat ki, hogy valaki élvezze az állatok szenvedését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy érzékeny téma sokaknak, úgyhogy nyugodtan lehet megvető dolgokat írni. Szóval rólam van szó. Habár nem csináltam semmit, mert bűncselekmény, és az emberek is nagyon megvetik, de tudom magamról, hogy élvezném, ha az állatokat bánthatnám. Érdekelne, hogy ez vajon miért alakulhatott ki nálam. Tudom, hogy nem ismertek, és így nehéz, de milyen lehetséges okai vannak?

2021. márc. 2. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nagyon megvernelek es megkinoznalak mar csak a gondolat miatt is. :P


Valoszinuleg gyerekkori traumak miatt alakulnak ki. Valaki az emberek fele szadista, valaki az allatok fele. Hogyan jellemezned a gyerekkorod?

2021. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha agresszív, veleszületett pszichopata lennél, akkor nem vetődne fel ez a kérdés. Valamilyen korábbi, gyermekkori trauma miatt akarod a veled szembeni - nem feltétlenül fizikai - erőszakot így levezetni. Érdemes lenne pszichoterápián feltárnod ezt.
2021. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2

A pszichopata es szociopata nem kinoz allatokat. Legalabbis nem a jellemzoje.


Udv, egy szociopata, aki imadja az allatokat.

2021. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát a családom jó volt. Mármint engem szerettek. Nem tudom ez mennyire lehet ok, de volt egy kisállatom, amit nem otthon tartottam, mert nem engedtek otthonra állatot, hanem másik rokonoknál. Viszont ők meg nem szerették, és el volt hanyagolva. Ők azt hiszem alapból nem bírják az állatokat. Asszem akartam kötődni ahhoz az állathoz, de folyton leszúrtak érte, hogy csak egy állat, ráadásul csak a gond van vele, jobb lenne, ha megdöglene. Nem tudom ez mennyire lehet ok, vagy full baromság.
2021. márc. 2. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latszik, hogy nalad ez elegendo ok volt. Sajnalom, hogy olyan csaladban nottel fel, ahol ennyire nem tisztelik az allatvilagot.
2021. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hű, hát ez pont úgy hangzik mint ami elég alap ahhoz hogy később így gondolkozz. Simán lehetett ez a mentalitás az oka. Nem tűnik baromságnak.

Egyébként tök érdekes amit írsz, érdemes lenne egy pszichológussal beszélgetni róla, persze tudom hogy ez nem lehet egyszerű.

Mindenesetre szerintem szuper, hogy nem vagy ösztönlény és tudatában vagy annak, hogy nem kell aktív cselekvéssé alakítani ezeket a gondolatokat! Ez tök jó, lehetne több ember ilyen tudatos, sok téren.

2021. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Laikusként azt mondom, hogy a szenvedéssel akarod elérni, hogy idegen legyen neked az állat. A többit pszichológus tudja.
2021. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!