Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálom ennyire ha...

Miért utálom ennyire ha megérintenek? Hogyan barátkozzak meg vele?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3 éve fokozatosan egyre jobban elkezdtem iszonyodni attól ha hozzám érnek. Nem azért mert félek a betegségektől, finnyás lennék vagy ilyesmi, egyszerűen érzelmileg rosszul leszek.

Eleinte csak nem esett jól, de ezt el tudtam rejteni, aztán egy idő után már akaratlanul is összerándultam, elhúzódtam, emiatt egy időben azt hitték engem bántalmaznak otthon, ami nem igaz hála az égnek.

Mármint a gyermekkoromra nem emlékszem és apával nem tartom a kapcsolatot, de szerintem ha ilyen lett volna arra mégis emlékeznék.

Mostmár ott jár ez az egész, hogy például ma anya elkezdte simogatni a hátam miközben tanultam és nem hagyta abba amikor mondtam neki, hogy ez nagyon nem esik jól és félre is húzódtam, ez pedig annyira felzaklatott, hogy tényleg tudatomon kívül kiabálni kezdtem, aztán sírni, folyamatosan görcsbe rándult a testem, téptem a hajam, ütöttem a fejem, nem kaptam levegőt

Nekem ebből utólag nem sok maradt meg csak az, hogy nagyon rossz volt és nem kaptam levegőt, a többit anya mesélte mikor rákérdeztem, de ezen kívül azóta ne hajlandó szóbaállni velem és folyamatosan csak kerül és nem tudom elmagyarázni neki, hogy ez nem ellene irányul.

Ez már nem normális, azzal tisztában vagyok, de nem tudom ezt mi válthatja ki és hogyan változtassak ezen, mert így a környezetemet is folyamatosan megbántom, sőt érzem, hogy megutálnak lassacskán ráadásul egy egy ilyen nem is tudom minek nevezzem.. hiszti? nagyon megalázó és ijesztő.



2021. márc. 4. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az autizmusnak/Asperger-szindrómának is vannak hasonló tünetei.

Én enyhe mértékben az vagyok.

2021. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell kisgyerekkori vagy otthoni dolognak lennie. Ismerek olyan lányt, akinél tinédzserként alakult ki. Egyszerűen csak olyan bunkó közegben volt sokáig, ahol így közeledtek felé szexuálisan: bulikban megfogdosták, túlzottan erősen nyomultak rá, stb., és kialakított ezekből egy traumát.

Illetve hát az emberi agy sok mindenre képes. Velem is megesett, hogy egy ártatlan megjegyzés húsz évre szöget ütött a fejemben és szexuális fétissé, egyben fóbiává is fejlődött. Ha nem kisgyerekkordtól kezdődött, akkor nagy eséllyel nem vagy autisztikus és tényleg a veled történt események között kellene szétnézned, de ezt nem tudhatjuk helyetted.

2021. márc. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2021. márc. 4. 07:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem sokat bántottak a külsőm miatt és ezért nem szeretem, ha hozzámérnek, vagy ha közel jönnek hozzám.
2021. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem undort vált ki . Bár engem többször is bántottak ott ahol laktam és anyám is volt, hogy megütött, szomszéd férfi akaratom ellenére fogadott 10 voltam kb
2021. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!