Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik egész életükben csak...

Akik egész életükben csak szenvedtek, megalázták és bántották őket, majd öngyilkosok lesznek, lehet, hogy ez volt a sorsuk, és az, hogy az öngyilkosságukkal felhívják az emberek figyelmét, hogy figyeljenek oda a másikra?

Figyelt kérdés
Mármint ha valakinek az életében már úgysem történhet jó (akár fiatalon sem, viszonylag normális környezet és személyiség ellenére sem), mert ez van, ilyen a depresszió, és más sem használ, vagy csak úgy, senki nem segít, de tényleg, valaki mindent megpróbált, de hosszabb idő alatt sem lett jobb. (Vagy mennyi időt kéne várni, és hányadik szakember/alternatív terápia után számítani bármi hosszabb javulásra...) Na pl. ha egy ilyen ember öngyilkos lesz, a környezete elszomorodik, vagy felkapja a média a történetét, és kampány indul arra, hogy igenis figyeljenek a mentális betegekre, vagy valaki pl. ennek hatására választ segítő szakmát... És akkor az öngyilkosság sem volt értelmetlen, tehát ha valakinek már úgyis mindegy, de így hal meg, hogy legalább mást vegyenek észre, akin lehet segíteni, az úgy tökre elfogadható és értelmes lépés nem? Vagy ha valakinek csak simán nincs az agyában elég szerotonin, vagy akármi, ami életben tartaná, és sehogy nem is pótolható. Pl. vannak magzatkori elhalások, lyukas szív, élettel összeegyeztethetetlen babakori betegségek, akiket lekapcsolnak a gépről, vagy a kóma, agysérülés... az öngyilkosság is csak valami ilyesmi lehet, nem? Hogy egyszerűen vége, és csak simán nem menthető mindenki, akárhogy próbálkozik. De ha pl. más meg ezt látja, vagy ismeri, akkor lehet, hogy krízisben lesz egy darabig, meg csomót sír utána, de aztán lehet egy tökre erősebb ember, ha feldolgozza, és élhet teljesebb életet, jobban odafigyelve magára, másokra.
2021. márc. 4. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de addig olvastam hogy "Mármint ha valakinek az életében már úgysem történhet jó"

Senki nem tud jósolni, nincs olyan ember aki meg tudná mondani előre hogy vele már úgysem történhet jó. Ez gyáva megfutamodás. Mondom ezt úgy, hogy nekem már a nyakamon volt a kötél mikor meggondoltam magam és azt mondtam hogy csakazért is összeszedem magam. Biztos voltam benne hogy velem soha semmi jó dolog nem fog történni, de ma már tudom hogy mennyire ostoba voltam, és milyen beszűkült tudatállapoban voltam.

Ahogy elkezdtem kényszeríteni magam hogy máshogy lássam a dolgokat, elkezdtek jó dolgok történni.

2021. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na most végigolvastam. Értelmetlen, mert ebből semmi jó nem sülhet ki. Az emberek meglepődnek, aztán mennek tovább. Telibeszarják igazából. Csak a családot érdekli, őket meg egy életre megnyekkenti.

Örökre magukat fogják hibáztatni, az öngyilkosok tönkreteszik azokat akik szeretik őket.

2021. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az emberek többsége foglalkozik vele,de hogy mennyi ideig az mindig más.Van hogy elolvasol egy cikket majd 1 perc mulva már egy macskás videón nrevetsz
2021. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!