Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pozitiv példát keresek, olyat...

Pozitiv példát keresek, olyat akinek segített az antidepresszáns, rövid ideig szedte és könnyen letette és utána újból jól funkciónált? Tud ez ilyen jól működni?

Figyelt kérdés
3 éve tartó szorongás miatti enyhe depresszióra írt fel pszichiáter SSRI típusú gyógyszert. Tudja, hogy félek a mellekhatásoktól, de rövid ideig merném szedni (kb fél ev). Most pozitív tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy van e olyan akinek volt értelme szedni, mert kibillentette egy rossz periódusból. Örülnék ha elmesélnéd, köszönöm
2021. márc. 5. 22:05
 1/8 anonim válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, mivel en is ebben a cipőben járok, de sajnos eddig csak negatív tapasztalatokról olvastam 😔😔
2021. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, tud segíteni, de reálisan kell hozzáállnod. Ne várj tőle tünetmentességet mert akkor csalódni fogsz, pláne ne az első hónap után. Inkább csak egy jó alapot szolgáltat ahhoz, hogy elrugaszkodhass. Számolnod kell a mellékhatásokkal is, persze van akinél nem jön elő a szexuális mellékhatás, de kb 50% az esély hogy nálad is előjön. Az bizony kellemetlen lesz, főleg ha párkapcsolatban élsz. Ezt sajnos bele kell kalkulálnod, ha viszont nem jelentkezik akkor szerencséd van. Egyébként fèl év szerintem kevés, inkább egy évet szánj rá.
2021. márc. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első pár hétben voltak ilyen mellékhatások, de elmúltak azóta. Lassan négy hónapja szedem, kibillentett rendesen a depresszióból és a felesleges szorongásból. Nem is emlékeztem, milyen ezek nélkül élni :D

Ugyan mellett járok terápiára is, szóval én se tervezem túl sok ideig szedni.

2021. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, tök jó, hogy működik. :)


Csak még te sem tudod, milyen letenni és utána minden rendben lesz e.. :/ és én ettől tartok

2021. márc. 10. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Én érdeklődtem ismerősöknél akikről tudtam hogy szednek, 2ből 2-nek sikerült letenni, és fixen stabilan megvannak azóta is, depi nélkül. Egyik mondta, hogy amúgy szart volt letenni, de pár hónap alatt rendbe lett.
2021. márc. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lassan, több hónap alatt hagyod el akkor szinte garantáltan nem fogsz elvonási tünetet tapasztalni.
2021. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 14 hónapja szedem, de kábé fél év után elkezdtem egyre kevesebbet bevenni, tehát nem mindennap, de igazából nem is szándékosan, csak sokszor megfeledkeztem róla. most úgy vagyok vele, hogy egy héten max kettőször veszek be, de van, hogy eltelik egy hét is, mire elkezd előjönni egy tipikus szédülés, ami valszeg az elvonási tünet. de míg ez régebben két nap kihagyás után is előjött, most ugye sokkal több napig is bírja a szervezetem a gyógyszer nélkül. nekem egyébként nagyon sokat segített, gyakorlatilag ettől tudtam talpraállni 3 év szenvedés után. szerintem ha így haladok, akkor egy idő után el fogom tudni hagyni, persze mindenképp érdemes szakember segítségét kérni hozzá, énse fogok máshogy tenni, ha végleg el akarom majd hagyni, de most ez így egyelőre jó nekem. az egyetlen, amitől félek, azok a hosszútávú mellékhatások, de nagyon remélem, hogy nem lesz semmi komoly. sok rosszat ezekről egyébként nem olvastam, az egyetlen az a libidó csökkenése, vagy teljes eltűnése, ami amúgy nálam egyelőre nem jelentkezett, de őszintén.. ez legyen a legrosszabb mellékhatás, amit okozhat. engem az se érdekelne, ha 100%osan eltűnne a libidóm, mert inkább élek teljes életet, dolgozok, tanulok, utazok és élményeket szerzek szar libidóval, mint szorongva a négy fal között.. nem mintha úgy sok kedve lenne az embernek szexelni. :D
2021. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. márc. 11. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!