Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hány óra alvással funkcionálsz...

Hány óra alvással funkcionálsz jól? Kérlek írd meg, hogy ffi vagy vagy nő, van e gyermeked, és milyen hatással van rád hosszú távon, ha nem pihensz eleget

Figyelt kérdés
Mióta gyermekem van, borzasztó keveset alszok. Már 5 éves, és 2,5 éve alussza át az éjszakát, viszont az én alvasom nem kielégítő.miután elaludt még annyi a dolog, férjemmel is akkor beszélgetünk inkabb, olvasás, sorozat, internet, van hogy dolgoznom kell stb. Hétvégén nem tudok aludni ha kedvem lenne vagy szombat délelőtt többet mert ő 6kor kel és nem alszik már nappal. Évek óta kevesebbet alszok mint 6 óra és olyan erős koncentrációs zavarom van, erre gondoltam, hogy egy erős alvás hiány okozhatja.
2021. márc. 7. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olyan 5-6 óra alvással vagyok a toppon, ha sokat alszok akkor csak rosszabb lesz ha kevesebbet az nem vészes.

16/L gyerekem nincs értelemszerűen


Nálam nincsenek ilyen zavarok, évek óta alszok kb ennyit vagy kevesebbet. Legtöbb amit egyhuzamban fent voltam alvás nélkül az 48 óra. Ebben a 48 órában játszottam egy focimeccset még anno a bajnokságban, majd utánna még a barátomékkal elmentünk még kikapcsolódni. Azelőtt még iskola volt majd benti programok egész éjszaka. A mecsnél jártam (2.nap) úgy már volt hogy kihagyott a figyelmem illetve a koncentrációm, utánna jobb lett, azt hiszem ott volt a holtpont

2021. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valószínűleg az okozza. Sajnos olyan világban élünk, ahol kampányolnak a vitaminokról, dohányzás káros hatásairól, elegendő folyadékbevitelről, de az alvást sehol sem tartják elsőrendűnek. A krónikus kialvatlanság hormonproblémákat, kognitív funkciók csökkenését, egyéb betegségeket is okozhat. Nem beszélve a rákos daganatokra való nagyobb esélyről.


Az emberek 90%-nak 7-9 óra alvásra van szüksége. Pont ezért én minden nap alszok legalább 8 órát, ha tehetem, kilencet.

2021. márc. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8,5 az ideális, és ennyit is szoktam. 19L, nekem sincs gyerekem. Nem tudom hosszútávon milyen hatással lenne rám, mert sose próbáltam, amikor közbe előfordul, akkor ingerlékeny vagyok, és nem tudok figyelni a dolgokra.
2021. márc. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a két 20 év alattinak is a választ. Sajnos idővel megnő az alvás idény. Én mindig is nagy alvó voltam de közel a 40hez azt érzem, hogy nagyon nehéz igényhez mérten kevesebb alvással jól meglenni. :(
2021. márc. 7. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
8-9 óra kellene, de 3 db 5 év alatti gyerekem van,így ennek a felét alszom. Szőrnyű zombi és idegbeteg vagyok...
2021. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok 28/N
2021. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

kb 8-9 órát alszom

volt időszak, amikor csak olyan 6 órákat aludtam, akkor sokkal energikusabbnak éreztem magam

ha nem pihenem ki magam, akkor fáj a fejem meg a szemem és nincs erőm kb semmihez

volt, hogy 5 napig nem aludtam, akkor nem fogtam fel a végén, hogy mit olvasok, vagy félreolvastam a szavakat, szabályosan 2 perc volt, mire felfogtam egy mondatot, nem jutottak eszembe szavak, nem éreztem az ízeket

de nyilván ez egy extrém eset volt, extrém terhelés alatt

nincs gyerekem, 27/l

2021. márc. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7

Öt napot, mi? Hát persze. Van különbség nem alvás és 2-3 óra alvás/nap között. 2-3. napnál már hallucinál az ember.

2021. márc. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

elég sok tünetem volt még, hallucináltam is többek közt, de ez sokkal kevésbé volt kellemetlen, mint amiket fentebb írtam.

egyébként aludtam volna én már a 3. napon, örültem volna fél órának is, de képtelen voltam. alapvetően rossz alvó vagyok, egyre fáradtabban egyre kevésbé tudok elaludni.

ja és rengetegszer előfordult életemben, hogy nem aludtam 2 napig, a fáradtságon kívül nem nagyon volt semmi tünet, hallucináció főleg nem.

nem nagyon értem, hogy minek jöttél ide offolni ilyen stílusban, undorító, hogy minden kérdés alatt ez megy.

2021. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert baromság az, amit írsz. 2. nap után mikroalvásokkal pótolod be a valódi alvást. Erről te nem tudsz, nem is érzékeled, ami nem a te hibád.
2021. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!