Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon sok öngyilkos gondolato...

Nagyon sok öngyilkos gondolatom van, és teljesen értelmetlennek látom az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 7 éves kórom óta cikiznek, szólogatnak be, dobálnak, köpködnek, aláznak meg heti szinten. Ez egy kis város, alig tudok olyan helyre menni, ahol ne ilyen emberekbe botlanék. Régen csak nagyon kevés önbizalmam volt ezmiatt, de mostanában már nem merek kimenni az utcára, mert azt hiszem, hogy mindenki engem néz, és kigúnyolnak. Nem merem felvenni a telefont, ha ismeretlen számról hívnak, nem tudok nagyon beszélni emberekkel, mert habogok stb ... :(( A szüleimmel rossz a kapcsolatom, alig vannak barátaim... ők is inkább csak haverok. Nagyon rossz, és egyszerűen semmi jót nem látok az életemben. Többször is okoztam magamban kárt, vagdostam magamat, fujtogattam magamat stb. Pszichológushoz félek elmenni, és a városban nincs is. :(

2014. febr. 23. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
16, szóval sajnos még pár évig el sem tudok innét menni. :/ nagyvárosban, ahol anonimabb lehetnék, szerintem jobb lenne ...
2014. febr. 23. 14:06
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én a könyveket csak ajánlani tudom. Sokat segít ha elvonulhatsz egy olyan helyre ahol te választod meg a történetet, merthogy neked csak ennyit kell tenned. Én is depis vagyok mert undorodom a fiúktól meg az ápolatlan emberektől. Engem is bántottak és még mindig de ezt kihívásnak veszem. Most épp egy álomsúlyt akarok elérni. Tűzz ki egy célt, valósítsd meg és ezzel építsd magad. :)
2014. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Ami nagyon fontos, az az, hogy tudd, hogy TE EGY ÉRTÉKES ember vagy! Most rossz, és lehet szendvedtél...de én biztos vagyok abban, hogy nagy dolgok várnak rád. Lehet nehét elhinni, de én ebben fenemód biztos vagyok. Márcsak ezért sem szabad az öngyilkosságra gondolni..jó? Valahol van egy ember, akinek az életét te fogod szebbé tenni. Két évig még próbálj meg a fejlődésedre koncentrálni, tanulj sokat, képezd magad, legyen mesterséged. utána uzsgyi elköltözni, egy egy szobás lakást keresni, egy állást és légy a magad ura. Nekem anyum, amikor 15 éves lettem, azt mondta, hogy egyre gyorsabban fognak szaladni az évek. Hát igaza volt. Hidd el. két év olyan gyorsan eltelik, hogy észre sem veszed.

Bizz magadban. Ha abban a városban, ahol élsz, nem sikerült barátokat találnod, majd sikerül máshol.

Fiú vagy vagy lány? Miért cikiznek a többiek?

2014. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, csak én soha nem vagdostam magam... Pszichológustól pedig nem kell félned. Ha a szüleid megengedhetik maguknak, akkor mindenképpen menj el minél előbb, mert tapasztalatból mondom, hogy később ezerszer rosszabbak lesznek a tünetek és jóval nehezebb kigyógyulni a betegségből... Ha egyáltalán eljutsz odáig és nem kötöd fel magadat.


Lehet, hogy bunkónak tűnik amit írok, de ez a valóság, én is átéltem hasonló dolgokat, mint te.

2014. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) lány vagyok, és a súlyom miatt. hihetetlenül sok itt a bunkó ... akik barátnőim vannak,ők vékonyak, őket nem cikizik egyáltalán, és mikor mesélem nekik, hogy mivan kb el sem hiszik .... : //// pszichológustól azért félek mint a többi embertől. biztosan leégetem magam előtte, vagy nem tudok majd megszólalni a jelenlétében stb :s
2014. febr. 23. 19:51
 7/14 anonim ***** válasza:

# 6:

Ez azért van, mert a sok szemétkedés miatt szociális fóbia alakult ki nálad. Én is így mentem el hozzá annak idején és nem volt problémám azzal, hogy beszéljek a problémáimról... Tény, hogy nagyon ideges voltam közben és kvázi fulladtam, de utána egyre könnyebb volt.

2014. febr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos ezzel az a baj, hogy ha az embert sok sérelem éri, akkor később mindig azt fogja hinni, hogy ellene irányul a dolog, még akkor is, ha nem.

Szerintem keress valakit,akivel tudsz erről beszélni!


Merre fele laksz (nem kell pontosan megmondani)?

2014. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, a szociális fóbiáról olvastam, és nálam is körülbelül azok vannak:( Egy dunántúli kisvárosban lakom, és itt lehetőségem sincs elmenni pszichológushoz ..:////
2014. febr. 24. 16:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Bármennyire is hihetetlen, nem vagy csúnyább, félresikerültebb, mint más lány.

Nem tudom, hallottál-e Nick Vujicicről. Ő egy kéz és láb nélkül született férfi, aki 14 évesen öngyilkos akart lenni. Akkor mégsem tette meg és most hálás ezért!!! Emberek millióihoz szól,könyveket ír és felesége és gyermeke van! Szerinted, ha Ő kéz és láb nélkül megtalálta az életét és boldog, akkor Neked nem fog sikerülni? Dehogynem!


Zoli

2014. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!