Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a tapasztalatotok Xanax...

Mi a tapasztalatotok Xanax 0,5-1 mg nyugtató hatásairól?

Figyelt kérdés

Milyen mellékhatások mutatkoznak leggyakrobban? Gondolok itt: fogy vagy hízik tőle az ember? Kissebb vagy nagyobb étvágy a jellemzőbb? Koncentrációt befolyásolja?

Orvosok csak statisztikákat mondanak, Nektek mi a tapasztalatotok?


2010. aug. 18. 13:56
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2010. aug. 18. 15:50
 12/51 anonim ***** válasza:
Pszichológus, kineziológus, Bach-terapeuta, orvos homeopata, stb.stb. Na, ők nem fognak hagyományos "gyógyszert" felírni, mivel a szelíd gyógymódok képviselői.
2010. aug. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
63%

Emberek, ne beszéljük le a bipoláris zavarban szenvedő beteget a gyógyszerről! Ez egy nagyon súlyos betegség, szüksége van a gyógyszerre, mert különben nagyon rosszul jár. Persze nem a Xanax az egyedüli gyógymódja, de gondolom szedsz mást is mellé. Ha tényleg bip. zavarod van, akkor fel kellett, hogy írjon valamilyen lítiumszármazékot is.


Homeopátia nem elég bip. zavarban!!! Olyan adjon tanácsot, és a kérdező olyan ember tanácsát kérje ki, aki tisztában van mentális betegségekkel. Ha az orvosodban nem tudsz megbízni, vagy nem adott kellőképpen felvilágosítást a betegségedről, akkor keress fel egy másik szakorvost.


Normális, jól képzett pszichológus nem fogja elvállalni ezt a betegséget gyógyszerelés nélkül!

Jobbulást kívánok!

2010. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Felvilágosítást nemigen adott. De utána olvastam, nemigen értettem. Pszichiáterem van nem pszichológusom. Felírt még hunperdiál-richter, stilnox, meg ilyen furcsaságokat.

Nem akarok gyógyszerőrületet kapni. Mit tegyek? Más szakorvost a környéken nem tudok :-(

2010. aug. 18. 16:51
 15/51 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a szerek valóban a bip. zavar gyógyszerei. Nem tudsz mit tenni, muszáj beszedni a gyógyszert ahhoz, hogy kiegyensúlyozott állapotban legyél, a munkádat el tudd végezni, ne ártsál magadnak.

Nagyon sok híres ember is szenved ebben a betegségben, egyensúlyban lehet tartani.

Én így látatlanban nem akarok a gyógyszereléseden módosítani, a Xanaxot szükség szerint végül is lehet módosítgatni. A 0.5 es adag nem olyan nagy még. Ha aktívan tanulnod kell, akkor célszerű óvatosan használni, mert a memóriafunkciókat átmenetileg rontja.

De az orvosod ismer téged a betegséged mértékét, ebben az ő szava az irányadó.

2010. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Kemény fizikai munka, sport, sok beszélgetés, a problémákat nem magadba fojtani és akkor nem kell majd xanax...
2010. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:

depresszióra xanax? wtf? itt valami félreértés van...

de ha mégis így lenne... hát ne szedd!

Inkább mozogj, társaságot keress, foglald el magad és ne ezt nézegesd a neten,h milyen bajod van stb( elnézést,ha nem így van:))

Ha ideges vagy meg szorongsz,akkor is azt mondom,ne xanaxot..inkább sedatif pc, vagy CItromfű tea! de ezt a teát így kúraszerűen igyad... minden nap mondjuk 1-2 bögre. lefekvés előtt az egyiket... ez erősíti az idegrendszert,nyugtat, stb:)

2010. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:

ja uccsó vok még valami... nem csak úgy beírtam ide okoskodni tudatlanul.

sajna félig érintett vagyok/ VOLTAM... és én be nem szedtem semmit...

ezeket a mentális dolgokat Fejben kell valahogy lerendezni..

a Lelkeddel van gond... szóval azthiszem egy kineziológus tudna segíteni elsősorban ő,nem a gyógyszer.

2010. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Nem szedtem még be egyiket sem, mert nem akarok idegbeteg lenni tőlük meg ki tudja még mit okoznak ezek. Számos mellék hatások meg ilyesmi :-(((

sportolni nem tudok egészségem nem engedi, de gyakran járok társaságba. Tanulok, ezért is félek ezektől.

Mit láttok a legjobbnak? Sokan sokfélét írtok és nemtudom :-)

2010. aug. 18. 20:44
 20/51 anonim ***** válasza:

Én relatíve sokáig szedtem xanaxot (1 év, max napi 1 mg, aztán egyre kevesebb), igaz antidepi mellett, ahogy kell a pánikbetegségnél. Vészes mellékhatást nem tapasztaltam, az álmosság, reakcióidő növekedés stimmel, de persze nem 5 mp-re, hanem kb 1-re. Étvágy is maradt.

Önmagában ettől nem fogsz meggyógyulni, és ha csak ezt szeded, tényleg nem lesz könnyű lejönni róla. (azonnal jönnek vissza a tünetek, mert csak tünetelfedő ellentétben pl az antidepikkel).

Azért ha gyógyszerre szorulsz az ilyen homeopátiás szarokat (tiszta víz) felejtsd el.

2010. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!