Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongás, paranoia,...

Erős szorongás, paranoia, kényszergondolatok esetén mi segíthet?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen szorongok kis dolgokon is, kellemetlen, paranoid gondolataim vannak. Mit tehetek, hogy ezeket enyhítsem? A pszichológusom a korona miatt hónapok óta nem rendel. Nyugtatózni nem szeretném magam, ha nem muszáj. Próbálkoztam meditációval, de nem tudok rendesen ellazulni. Tudna valaki tanácsolni valamit?

2021. márc. 8. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánpszichiátert keress, akik tudnak beszélgetni skype-on is(van ilyen)
2021. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi okozza?
2021. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszihológust nekem, is hasonló van
2021. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Ne pszichológus keress hanem pszihiatert az befektet a pszihiatriara és beállítják a gyógyszereket.
2021. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szorongás egy részét a kényszergondolatok okozzák, a kényszergondolatokat meg valszeg félelem, de hogy miért, azt nem tudom. Ilyenkor elég nehéz a jelenben maradnom, az agyam folyamatosan bombáz flashbackekkel, olyan dolgok képeivel, amikről tudom, hogy semmi esélye a megtörténésüknek. Halucinációim nincsenek, a skizofrénia kizárva.
2021. márc. 8. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont ilyen vagyok én is!
2021. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz az kényszerbetegség tünete, azon belül olyan típusúé, amit pure "o"-nak, tisztán rögeszmésnek neveznek. Az fűti az ilyen dolgot, hogy megijedsz a gondolattól, az erős érzelmi reakció mellett valahogy próbálod elnyomni, vagy továbbgondolni és ezért még többször fog előjönni. (az ún. "ne gondolj az elefántra" eset)

Nyilván kell lenni valami mögöttes hiedelemnek, ha ennyire megijedsz tőle. Ha nem is hiszed hogy megtörténik, mégis valahogy túl nagy súlyt adsz a gondolatnak, talán szégyenled magad miatta, vagy félsz hogy megőrülsz stb. de ezt neked kell tudnod miért fontos az a gondolat annyira. Ha elfogadod hogy csak egy gondolat, aminek nincs nagy jelentősége és kibírod a szorongást anélkül hogy tovább agyalnál rajta, akkor idővel kevesebbszer fog előjönni és kevésbé fog szorongást okozni.

2021. márc. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így elég ijesztő. Sokszor annyira elveszek a gondolataimban (nem csak a negatívakban), hogy hiába vagyok fizikailag a valóságban szinte nem érzékelem a valóságot. Eléggé nyugtalanítanak ezek a dolgok. Ha lesz rá lehetőségem mindenképpen felkeresek egy szakembert. Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 8. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Az hülyeség, amit valaki írt, hogy a pszichiáter befektet
2021. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy pszichiátriai kezelésre lenne szükségem.
2021. márc. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!