Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a túlzott idealizmustól?

Figyelt kérdés

Mindenben azt látom milyen lehetne...? Ezért nem vagyok soha elégedett a realitással, mert mindenben azt látom milyen lehetne? Még hasznát se tudom venni, mert az utat se tudom odáig, hogy azt az ideális helyzetet, ami a fejemben van hogyan valósítsam meg. Az eredmény meg az, hogy még kevésbé akarok a valóságban élni, és annál inkább a képzeletemben. Pedig már a saját bőrömön is tapasztaltam, hogy ezzel csak magamnak lesz rosszabb, mert annál többször fogok csalódni meg pofára esni.

Hogyan lehet erről leszokni?


2021. márc. 8. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondanál ezekre konkrét példát?
2021. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pl.: kreatívkodásnál van egy ötlet a fejemben, aztán azt megpróbálom leírni/rajzolni/akármi, és valami olyan lesz, ami teljesen eltér attól, ami a fejemben van. Nem mondanám hogy, rossz, nem is mestermű, csak teljesen eltér az ötlettől, a kettő között egy kb. áthidalhatatlan szakadék van. Ezek miatt inkább nem csinálok (rajzolok/írok) semmit, mert a sok próbálkozásom ellenére sem tudom azt létrehozni, amit szeretnék.

Vagy.

Van egy elképzelésem, hogy egy családnak hogyan kéne kinéznie, működnie, stb. Közben szembesülök azzal, hogy az én családom nagyon nem így működik. És közben azt is tudom, hogy olyan, amilyen a fejemben létezik soha nem lesz, és nem tehetek érte semmit, mert van, ami nem tőlem függ.

És ilyenkor vagy az van, hogy próbálom megvalósítani az idealisztikus (és a földtől nagyon elrugaszkodott) ötleteimet, vagy elfogadom a realitást. Az első nem működik, ezért a másodikat kéne valahogy megoldanom, csak kérdés hogyan.

2021. márc. 8. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!