Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hat annyira rám, amit...

Miért hat annyira rám, amit nekem mondanak?

Figyelt kérdés
Ez általában valami negatív megjegyzés, amin aztán lehet hetekig gondolkodok, hogy "Lehet igaza van?".
2021. márc. 9. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Lehet még nincs teljesen kialakult személyiséged és önbizalmad, mert túl fiatal vagy.
2021. márc. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
22
2021. márc. 9. 00:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok én is, csak 6 évvel idősebben. Olyan, mintha nem lenne stabil személyiségem. A szüleid mennyire figyeltek rád, mennyi visszajelzést kaptál tőlük?
2021. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem sokat. Elváltak, amikor 8 éves voltam, most anyámmal lakok. Ő folyton véd, ha rosszat mondanak rám.
2021. márc. 9. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire engeded be.

Ha stabil az önértékelésed, akkor kevésbé lesznek rád hatással. Minél inkább adsz viszont mások véleményére, annál inkább befolyásolnak a rád mondottak téged is.

2021. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valahol természetes, a negatív dolgokra mindig jobban emlékezünk, mint a jókra. Az evolúciós pszichológia szerint ennek az-az oka, hogy elkerüljük a számunkra ártalmas dolgokat. Illetve az ember társas lény és sokáig a közösséghez való tartozásunkon múlott az életünk - ha kivetett magából a közösség, az a halállal volt egyenlő. Ezért nagyon érzékenyen érintenek az elutasítások, negatív vélekedések.

Ha egészséges az önképed és stabil szociális háló, baráti kör van mögötted, akkor ez a jelenség kezelhetővé válik, hiszen már lesz támaszod.

2021. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És hogyan tudom javítani az önértékelésem?

2021. márc. 12. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!