Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fennállhat így a jojó effektus?

Fennállhat így a jojó effektus?

Figyelt kérdés
estétől másnap délutánig nincs száraz bevitel. egy napi táplálkozás kb 1000kcal-t tesz ki. nem fogyás céljából csinálom, ülő munkát végzek és nem akarok elhízni sportra egyelőre nincs időm. hamarosan viszont el szeretnék kezdeni egy másik fajta, ennél sokkal egészségesebb étkezési szokást.

2020. márc. 6. 08:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem csak kalória szempontjából eszel többet, hanem odafigyelsz az egészséges táplálkozásra és a makrotápanyagokra is, nem feltétlenül fogsz hízni. Kezdd el, aztán majd meglátod. Az 1000 kcal nagyon kevés, leépülnek az izmaid, lelassul az anyagcseréd, nem tudsz minden fontos tápanyagot bevinni, ami a munkádra, szellemi teljesítményedre is kihat. Csinálhatod úgy is, hogy fokozatosan viszel be egyre több kalóriát, és kitapasztalod, mennyi a jó neked súlytartáshoz.

Én is úgy gondoltam régebben, hogy nincs időm sportolni, de napi 15 perc otthoni tornát mégiscsak be tudtam iktatni, az is jobb a semminél. Ha kevés az időd, keress 10-15 perces edzésvideókat a neten, ennyi csak belefér neked is, ha nem is minden nap, csak kétnaponta. Muszáj valahogy ellensúlyozni az egész napos üldögélést. Nekem nagyon jót tett, ha nem csinálom egy hétig, már érzem, hogy kezdek "berozsdásodni". És már nem vagyok olyan plöttyedt, mint előtte, sokkal jobb lett az alakom.

2020. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!