Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek ennyire betegesen,...

Miért félek ennyire betegesen, hogy büdös vagyok?

Figyelt kérdés

Legrosszabb élményem talán sulis koromból az volt, hogy testnevenlés óra végén menekült előlem a fél osztály és utána folyton mondták, hogy büdös van, ablakot kéne nyitni, én mellé nem ülök és ilyemiket. Akkor kezdtem el lógni is és minden rossz dolog akkor történt. Azóta váltottam pár sulit és következő iskolámban már féltem átöltözni tesire, mikor tesiztem hallottam lányokat nevetni és azt hittem rajtam nevetnek, szóval itt se maradtam meg de a kövi suliban ott végig vittem 5 osztályt de ott nem ért semmi szekálás, sőt talátam barátokat is de folyton ott is szorongtam azon, hogy büdös lehetek e de bárkit kérdeztem mindig nemet mondtak és hogy ne figyelljek erre ennyire pedig ott tesiztem rendesen és semmi ilyesmi nem volt sőt ott szerettem tesizni is. Azóta bárhol vagyok percenként szagolom magam, nehogy szagom legyen mert akkor inkább kerülném az embereket mint szégyenkezzek tudom nem megoldás de szorongok. Új sulimban ahol írtam hogy nem szekáltak ott is magamra vettem ha ablakot nyitottak, szó szerint lefagytam és elszégyenültem pedig tuti nem miattam csak meleg volt. Szerintetek direkt csinálhatták akkor, hogy menekültek előlem, hogy ezzel is piszkáljanak? Mert azóta tényleg semmi ilyesmi nem történt de ez nagyon kihat rám mai napig és betegesen ellenőrzöm a szagomat, de még a legjobb barátom se érez semmit attól se nyugszom meg. Mindig figyeltem a tisztaságra és nem értettem akkor sem, még utána is befújtam magam dezodorral, mindig zuhanyok és fogat mosok rendesen szóval nem értem miért volt akkor. Hogy felejthetném el ezt a szekálást és nem aggodnék tovább a testszagom miatt? Más szekálást nem ért rosszabbul mint az a tesis dolog. 24L

Normális válaszokat szeretnék.



2021. márc. 10. 04:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is büdös vagyok, már unom!
2021. márc. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kamaszok tudnak nagyon gonoszak és meggondolatlanok lenni.Van hogy valakire rászállnak,és mondvacsinált indokokkal is piszkálják.Érezhetően komoly sérüléseket szenvedtél az iskolás időszakban,ami a mai napig kihat rád.

A sérülések által jön elő nálad a mai napig ez a probléma,amiről írtál.Mert nagyon negatív dolgokat éltél át ezzel kapcsolatban az iskolás időszakban,és rettegsz hogy megismétlődik.Valószínű ezért félsz.

Lehet hogy valamelyik kis gonosz osztálytársad csak kitalálta,hogy rászállhasson valakire,és teljesen alaptalan a dolog.De az sem elképzelhetetlen hogy egyszer volt olyan hogy megizzadtál...de ez elég volt hogy állandóan azzal az egy alkalommal jöjjenek,és piszkáljanak,akkor is ha utána egyszer történt meg hogy megizzadtál volna,és kellemetlen szagok lettek volna.De amúgy mozgás közben valahol természetes,hogy az ember izzad :)

Sajnos már a gyerekkorban is bele kéne nevelni az emberekbe hogy a mentális betegségeket hogy fogadják,hogy viszonyuljanak hozzá.Azaz hogy nem piszkálni és bántani kell az ilyen "különcnek" tűnőket,hanem elfogadni,és próbálni megérteni.Sajnos ez sok felnőttnek sem megy.

Ha ennyire zavar ez a problémád,akkor lehet jót tenne egy szakember bevonása.

2021. márc. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orrvakság egy létező jelenség. Az orrod ha hozzászokik egy szaghoz, nem fogod megérezni. Ilyen az ember saját testszaga is. Amit tehetsz: minden nap tiszta ruha, zuhanyzás, dezodor, parfümök. Nekem is van sok olyan munkatársam/ismerősöm aki büdös, de gondolom ő nem érzi, mert akkor talán tenne ellene. Persze gondolom egy adag kamaszos gonoszság is lehetett benne, de így távolról ezt nem lehet megmondani.
2021. márc. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akiknek az átlaghoz képest erősebben működnek a testszagot okozó illatmirigyei. Ezzel feltehetőleg nem lehet mit kezdeni (hacsak nem botox kezeléssel, de ehhez sem értek). Viszont az ellenkező nemű emberek másként értékelik egymás testszagát, mint az azonos neműek. Nők általában ellenszenvesnek találják egymás testszagát, amit pl. a férfiak egyáltalán nem érzékelnek, sőt. Ha van férfi barátod, akinek ilyen intim kérdéseket is feltehetsz, akkor ő tárgyilagosabb véleményt tudna mondani.
2021. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Amúgy írtam is, hogy utána sosem volt ilyen.

Tesiztem utána rendesen és párszor le is izzadtam de senki nem szekált miatta, tök rendesen voltak amúgy csak ott volt ilyen.

Meg is kérdeztem pár osztálytársamat, hogy szerintük büdös vagyok e de mindig nemet mondtak, legjobb barátnőm is velem volt mindig de mindig nemet mondott.

Akkor volt ilyen egyedül azért is kételkedek, hogy kitervelték e volna hogy történjen valami vagy tényleg akkor erősebben megizzadtam mert akkor lehettem 13-14 körül a másik suliban 15-16 voltam azért.

Egyedül akkor szoktam büdös lenni ha tusolás után nem fújom be magam egyből mert ha megyek is valahova volt ilyen hogy nagynéném beszólt, hogy nagyon büdös vagyok mert elfelejtettem befújni és erre bekönnyeztem kicsit. Szóval igen tényleg mai napig kihat mert ha bárki mondja hogy büdös vagyok akkor nagyon érzékenyen érint.

Pedig azóta próbálok rendesen tusol ni és tisztálkodni!

Mindig befújom magam mert a tusolás is csak addig tart tisztán.

De nem vagyok igénytelen.

Meg ez az ablakos dolog, bármikor kinyitották az jobb sulimban ott is szinte lefagytam de nem velem volt akkor a baj.

2021. márc. 10. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Én direkt vagyok büdös. Imádok büdös lenni.
2021. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dep
2021. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!